Labdarúgás

Magyar Kupa: utolsóként a Nyíregyháza jutott a 16 közé

A harmadosztályú Nyíregyháza hazai pályán 1-1 után tizenegyesekkel nyert az élvonalbeli Vasas ellen a labdarúgó Magyar Kupa harmadik fordulójában, és ezzel bejutott a 16 közé.

2015.10.21 21:08MTI

A Puskás Akadémia, a Paks és a Diósgyőr után a hétfőn edzőváltáson áteső Vasas a negyedik NB I-es csapat, amely elbúcsúzott a kupasorozattól.

A nyíregyháziak a következő körben az NB II-es Sopronnal találkoznak. A nyolcaddöntős párharcok első mérkőzéseit jövő szerdán, a visszavágókat november 18-án rendezik.

Eredmények, 3. forduló (a legjobb 16 közé jutásért):
Nyíregyháza Spartacus (III.) - Vasas FC 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) - 11-esekkel 5-3

múlt csütörtökön játszották:
Szeged (II.)-Ajka (II.) 1-0 (0-0)

múlt szerdán játszották:
Kozármisleny (III.)-DVTK 1-0 (0-0)
Soroksár (II.)-Budapest Honvéd 3-5 (3-2, 3-3, 3-4) - hosszabbítás után Somos SE (III.) - Szombathelyi-Swietelsky Haladás 1-3 (0-1)
Velence SE-FQL System (megyei I.) - Újpest 1-2 (1-0)
Géderlaki KSE (megyei III.) - DVSC-TEVA 0-3 (0-1)
Kisvárda (II.)-Békéscsaba 1912 Előre 1-2 (0-1)
Tiszaújváros (III.)-Paksi FC 4-3 (2-2)
Nagyecsed (megyei I.)-Ferencváros 0-10 (0-7)
Andráshida (III.)-Videoton 0-2 (0-1)
Mezőhegyesi SE (megyei I.)-MTK Budapest 0-6 (0-2)
Inter CDF (BLSZ I.)-III. Ker. TVE (III) 2-1 (2-1)
Dorogi FC (III.)-Csákvár (II.) 1-3 (0-1)