Kétgólos vereséget szenvedett a Szeged

freedigitalphotos.net/artur84

A Pick Szeged kétgólos vereséget szenvedett a portugál Sporting CP vendégeként a férfi kézilabda EHF Kupa negyeddöntőjének első, vasárnapi mérkőzésén.

Debreceni siker a Férfi vízilabda ob-n

A Debrecen vasárnap hazai környezetben két góllal nyert a BVSC ellen a férfi vízilabda ob I-ben az 5-8. helyért zajló rájátszás első mérkőzésén.

Szalai kapuba talált, de kikapott a Schalke

Szalai Ádám ugyan gólt szerzett, de csapata, a Schalke 04 3-1-es vereséget szenvedett a VfB Stuttgart vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

Moyes nagy vereséggel tért vissza a Goodison Parkba

A címvédő Manchester United 2-0-ás vereséget szenvedett az Everton otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának harmadik vasárnapi mérkőzésén.

Meghalt Rubin Hurricane Carter

76 éves korában meghalt Rubin Hurricane Carter korábbi amerikai bokszoló, aki korábban 19 évet ült börtönben egy olyan gyilkosságért, amelyet nem ő követett el.

Ötödik hazai mérkőzését is megnyerte a Rayo Vallecano

A Rayo Vallecano sorozatban ötödik hazai mérkőzését nyerte meg a spanyol labdarúgó-bajnokságban: a madridi gárda a 34. forduló második vasárnapi összecsapásán a sereghajtó Real Betis felett diadalmaskodott 3-1-re.

Honvéd-Dinamo bronzmérkőzés hétfőn

A B csoport utolsó, vasárnapi meccsén a Budapest Honvéd 7-2-re legyőzte az ausztrál Melbourne Football Institute együttesét, így a magyar csapat lesz a Dinamo Zagreb ellenfele a bronzmérkőzésen a hétfői helyosztókon a 17 éven aluliak számára hetedik alkalommal kiírt Puskás Suzuki Kupa utánpótlás labdarúgótornán.

Három év után győzte le a Honvédot az FTC

MTI/Illyés Tibor

A Ferencváros 2-0-ra nyert a Budapest Honvéd vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.

Ötgólos MTK-siker Egerben

Az MTK ötgólos győzelmet aratott az Eger otthonában a női kézilabda NB I alsóházi rájátszásának vasárnapi mérkőzésén.

Biztosan nyert a Leverkusen

freedigitalphotos.net/Naypong

A Bajnokok Ligája-indulásért harcoló Bayer Leverkusen háromgólos győzelmet aratott az utolsó előtti, azaz kieső helyen álló Nürnberg vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén.

Kuala Lumpur: óriási csatában nyert a horvát tini

Egyesben Donna Vekic nyerte a 250 ezer dollár (55,5 millió forint) összdíjazású, Kuala Lumpur-i női keménypályás tenisztornát.

Magabiztos játékkal nyert az Arsenal

freedigitalphotos.net/pixtawan

Az Arsenal magabiztos győzelmet aratott a Hull City otthonában az angol labdarúgó Premier League 35. fordulójának második vasárnapi mérkőzésén, így megőrizte negyedik, Bajnokok Ligája-indulást érő helyét a tabellán.

A Dinamo Zagreb játszhat a hétfői bronzmérkőzésen

Az A csoport utolsó, vasárnapi meccsén a Dinamo Zagreb 5-0-ra legyőzte a görög Panathinaikoszt, így a horvát csapat játszhat a bronzmérkőzésen a hétfői helyosztókon a 17 éven aluliak számára hetedik alkalommal kiírt Puskás Suzuki Kupa utánpótlás labdarúgótornán.

Fucsovics Márton nem jutott főtáblára Barcelonában

freedigitalphotos.net/dan

Fucsovics Márton kikapott a selejtező második fordulójában, így nem jutott fel a főtáblára az 1,84 millió euró (561 millió forint) összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztornán.

Újabb lépést tett a bajnoki cím felé a Liverpool

A listavezető FC Liverpool izgalmas mérkőzésen egygólos győzelmet aratott a kiesés ellen küzdő Norwich City otthonában az angol labdarúgó Premier League 35. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén, így újabb lépést tett a bajnoki cím megszerzése felé.

Fed Kupa - cseh-német döntő lesz

A német női válogatott után a cseh csapat jutott be másodikként a döntőbe a tenisz Fed Kupában, miután hazai környezetben, Ostravában 3-0-s, behozhatatlan előnyre tett szert a címvédő olaszok ellen.

Jégkorong divízió I-es vb - sikeres rajt, győzelem a dél-koreaiak ellen

freedigitalphotos.net/hin255

A magyar válogatott jó emberelőny-kihasználással, hullámzó teljesítménnyel 7-4-re legyőzte a végsőkig küzdő házigazda dél-koreai csapatot a Gojangban zajló divízió I/A osztályos jégkorong-világbajnokság vasárnapi nyitó fordulójában.

Bravúros magyar szereplés a korosztályos fallabda Eb-n

Remekül szerepelt a 19 éven aluliak finnországi fallabda Európa-bajnokságán a magyar csapat, 11. kiemeltként a bronzéremért játszhatott, s végül negyedik lett.

Kínai Nagydíj - túlbuzgó versenybíró miatt módosult kissé a végeredmény

Némileg módosította a vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíj végeredményét az FIA, miután kiderült: túl korán intették le a győztes Lewis Hamiltont.

Negyedszer is kikapott az Almería

freedigitalphotos.net/Rawich

A kiesés ellen küzdő Almería - sorozatban negyedik vereségét elszenvedve - kikapott a vendég Celta Vigótól a spanyol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának vasárnap déli mérkőzésén.

Kuala Lumpur: Babosék megnyerték a párost

Babos Tímea és a tajvani Hao Csing-csan első helyen kiemelt duója megnyerte a 250 ezer dollár (55,5 millió forint) összdíjazású, Kuala Lumpur-i női keménypályás tenisztorna párosversenyét.

Bernard Hopkins 49 évesen is világbajnok

Minden idők legidősebb címegyesítő világbajnoka lett.

Jégkorong divízió I-es vb: meglepetés már az elején

A szlovénok hiába lőttek 27-szer kapura, a japánok 15 kísérlete - és két gólja - ezúttal elegendő volt a fontos három pont begyűjtéséhez.

Pittsburghben tudott egyenlíteni a Colombus

A Columbus idegenben legyőzte a Pittsburgh Penguins csapatát és ezzel egyenlített az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásában.

NBA: az Atlanta meglepte az Indianát

Négy mérkőzéssel és három idegenbeli győzelemmel kezdődött meg szombaton az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) rájátszása.

Gazdag húsvéti sportkínálat a képernyőkön - vasárnap, hétfő

A vasárnapi és hétfői élő sportközvetítések programja a hazai televíziókban.

Cseh bepillangózta magát az európai rangsor elejére

Cseh László az európai rangsor második helyére úszott 200 méter pillangón a Budapest-bajnokság harmadik napján a Komjádi uszodában.

Federer legyőzte a sérült Djokovicot

Fotó: freedigitalphotos.net/Phaitoon

A volt világelsők csatájában Roger Federer két szettben legyőzte Novak Djokovicot szombaton a 2,89 millió euró összdíjazású monte-carlói salakpályás férfi tenisztorna elődöntőjében.

Öttusa vk - Kasza Róbert ezüstérmes!

Kasza Róbert - a győztes orosz Ilja Frolovtól alig elmaradva - ezüstérmet nyert az öttusázók kínai világkupaversenyén Csengtuban.

Fucsovics sikere a selejtezőben

Fotó: Facebook/Fucsovics Márton

Fucsovics Márton sikerrel vette a selejtező első fordulóját, így már csak egy győzelemre van a főtáblától az 1,84 millió euró (561 millió forint) összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztornán.

Izzik a Pancho Aréna - A Real Madrid 10 gólt lőtt a Melbourne-nek

A címvédő Real Madrid kiütéses győzelmet aratva 10-0-ra verte a Melbourne Football Institute együttesét a 17 éven aluliak számára hetedik alkalommal kiírt Puskás Suzuki Kupa utánpótlás-labdarúgótorna szombati nyitómérkőzésén.

Csillag Tünde döntős a ljubljanai tornász vk-n

Az Európa-bajnokságra készülő Csillag Tünde döntőbe jutott a tornászok ljubljanai világkupáján felemáskorláton.

Mount Everest: nincs csúcstámadás a lavina miatt

A világ legmagasabb, 8848 méteres hegyéről több expedíció is levonul a legkevesebb 12 emberéletet követelő tragédia miatt.

Hamilton nyerte az időmérő edzést

Wikipedia Lewis Hamilton

Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája volt a leggyorsabb a Forma-1-es Kínai Nagydíj szombati időmérő edzésén, így ő indulhat majd az élről a vasárnapi futamon.

Ricciardo nyerte az esős harmadik szabadedzést

Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája volt a leggyorsabb a Forma-1-es Kínai Nagydíj szombati harmadik, esős szabadedzésén.

Spanyol foci - Begyűjtötte az újabb három pontot az éllovas

Egy lépéssel közelebb került a bajnoki címhez a listavezető Atlético Madrid, amely két góllal nyert a 15. helyezett Elche ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

Djokovic is bejutott Federer után

Wikipedia Novak Djokovic

A korábbi világelső Novak Djokovic szetthátrányból fordítva legyőzte a spanyol Guillermo Garcia-Lopezt.

Bernek Péter első a 200 méteres hátúszás európai ranglistáján

Bernek Péter érte el a legkiemelkedőbb eredményt az úszók Budapest-bajnokságának második napján.

Vízumgondok Szlankó Zoltán expedícióján

Wikipedia Shishapangma

8027 méter helyett 8516 méterre kénytelenek mászni.

Magabiztos szolnoki siker a férfi vízilabda ob-n

A Szolnok nyerte az első mérkőzést a Honvéd ellen a férfi vízilabda ob I rájátszásának pénteken elrajtolt elődöntőjében.

Szenior bridzs világkupa Budapesten

Wikipedia bridge card game

Az első napi partikat követően a világbajnok német válogatott vezet az olimpiai bajnok magyar csapat ellen a budapesti szenior bridzs világkupán, amelyhez kapcsolódóan szóba került a magyar Eb-rendezés.

Federer fordított Tsonga ellen

A korábbi világelső Roger Federer szetthátrányból fordítva legyőzte a francia Jo-Wilfried Tsongát a közel 900 millió forint összdíjazású monte-carlói salakpályás férfi tenisztorna pénteki negyeddöntőjében.

Meghalt a West Ham United rákbeteg futballistája

freedigitalphotos.net/koko-tewan

Elhunyt az angol élvonalban szereplő West Ham United daganatos betegségben szenvedő ausztrál futballistája, Dylan Tombides pénteken.

Öttusa vk - Kovács Sarolta 4. lett

Kovács Sarolta a negyedik helyen végzett az öttusázók kínai világkupaversenyén, Csengtuban.

Kettőt lőtt a Honvédnak a Real Madrid

A címvédő Real Madrid kétgólos sikert aratott a háromszoros győztes Budapest Honvéd felett a 17 éven aluliak számára hetedik alkalommal kiírt Puskás Suzuki Kupa utánpótlás-labdarúgótorna pénteki nyitófordulójában.

Elindult a Sisapangma-expedíció Szlankó Zoltánnal

freedigitalphotos.net/Evgeni Dinev

Ismét magyar hegymászó indult a világ 14. legmagasabb hegycsúcsára, a 8027 méteres Sisapangmára.

Klein Dávid: minden expedícióra rányomja bélyegét a tragédia

Forrás: YouTube

Klein Dávid hegymászó szerint a Mount Everest mindkét oldalán folyó expedíciókra rányomja bélyegét a hegy nepáli részén pénteken lezúdult lavina, amely több ember halálát okozta.

Budapesten találkozott a magyar és a román futballszövetség elnöke

Budapesten találkozott egymással pénteken Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke, valamit Razvan Burleanu, a Román Labdarúgó Szövetség nemrég megválasztott, mindössze 29 éves első embere.

Komoly biztonsági tervvel készülnek a Boston Maratonra

A Boston Maraton történetében még soha nem készültek olyan komoly biztonsági tervvel az eseményre, mint a hétfőn sorra kerülő, 118. rendezvényre.

Kuala Lumpur: Babosék döntőben

Babos idei negyedik fináléjára készülhet párosban.

Sport, élőben a tévében - péntek, szombat

A pénteki és szombati élő sportközvetítések programja a hazai televíziókban.

Útra kész a Spirit of Hungary

Fa Nándor 2012 decemberében jelentette be: 15 év után úgy döntött, hogy ismét tengeren fog versenyezni.