Sikertelenség

Alba Regia férfi röplabdatorna - Játszmát sem nyert a magyar válogatott

Harmadik mérkőzésén is vereséget szenvedett a férfi röplabda-válogatott a székesfehérvári Alba Regia tornán: vasárnap a bolgároktól kapott ki.

2016.05.16 09:15MTI

A harmadik alkalommal kiírt székesfehérvári tornát a házigazda magyarok három vereséggel zárták, és még szettet sem sikerült nyerniük.

Demeter György szövetségi kapitány együttese a jövő heti, norvégiai Európa-bajnoki selejtezőre készül, amelyen a hazaiak mellett Izrael és Anglia szerepel majd. A csoportgyőztesek és a három selejtezőcsoport két legjobb másodikja jut tovább a szeptemberi második körbe.

A torna utolsó meccsén Ausztria szoros csatában legyőzte a svéd csapatot, így veretenül végzett az élen.

Eredmény, 3. forduló:
Ausztria-Svédország 3-2 (-13, -21, 21, 25, 11)

korábban:
Bulgária-Magyarország 3-0 (19, 19, 17)

szombaton játszották:
Ausztria-Bulgária 3-1 (23, 21, -27, 17)
Svédország-Magyarország 3-0 (20, 22, 21)

pénteken játszották:
Ausztria-Magyarország 3-0 (20, 23, 20)
Bulgária-Svédország 3-2 (-17, -18, 23, 22, 12)

A végeredmény: 1. Ausztria 8 pont, 2. Bulgária 5 (7-5), 3. Svédország 5 (7-6), 4.