A Szovjetunió szétesése óta a legnagyobb

Rendkívüli orosz hadgyakorlat kezdődött a Távol-Keleten

Rendkívüli hadgyakorlat kezdődött vasárnap az orosz Távol-Keleten, amelyre a csapatok harckészültségének ellenőrzése céljából adott utasítást Vlagyimir Putyin orosz államfő.

2013.07.14 14:29MTI
Fotó: MTI, archív

A Szovjetunió szétesése óta nem volt példa a régióban a fegyveres erők ilyen méretű összevont gyakorlatára. Ebben az orosz hadsereg középső-és keleti katonai körzeteinek csapatai, a katonai légierő távolsági szállító egységei, valamint az orosz hadsereg Csendes-óceáni flottája vesz részt mintegy 160 ezer katonával.

Az orosz haditengerészet 70 hajója az Ohotszki-tengeren vonult fel, a szárazföldi egységek ezer harckocsival és páncélozott harci járművel, a légierő pedig 130 harci repülőgéppel és helikopterrel gyakorlatoznak az Amuri, Tengermelléki területen, a Bajkálontúli határterületen és Szahalinon. Harckészültségbe helyezték az Ulan-Ude alatt állomásozó rakétadandárt is.

A július 20. tartó hadgyakorlat során egyebek között a kijelölt egységek nagy távolságokra, több mint 3 ezer kilométerre való eljuttatását ellenőrzik és tengeralattjárók mentését is végre kell majd hajtani a flotta egységeinek. A műveletekben részt vesz a Varjag cirkáló, Saposnyikov marsallról elnevezett tengeralattjáró-elhárító hajó, és a Vinogradov admirális nevű deszant-hajó is.

Az orosz államfő szombaton azzal indokolta a rendkívüli harci művelet elrendelését, hogy a déli, nyugati és központi katonai körzetekben korábban végrehajtott hasonló gyakorlatok igen hasznosak és hatékonyak voltak, mivel előhozták azokat a problémákat, amelyeket ki kell javítani.

Az idén májusban az oroszországi Asztraháni területen tartott hadgyakorlaton egy feltételezett rakétatámadást kellett elhárítania az arra kijelölt egységeknek. A műveletekben bevetették az Sz-300-as légvédelmi rendszereket is.

Igor Korotcsenko, a Nacionalnaja Oborona című orosz biztonságpolitikai szaklap főszerkesztője a Ria Novosztyi orosz hírügynökségnek úgy nyilatkozott, hogy az orosz hadsereg bármely tevékenységét nem szabad erőfitogtatásnak tekinteni. Úgy vélte, hogy egy korszerű hadseregnek nemcsak katonai parádékon, hanem a váratlan helyzetekben is ki kell állnia a próbá. Szergej Sojgu orosz védelmi miniszternek nincs szüksége újabb "reklámra", mivel amúgy is ő az orosz kormány legnépszerűbb tagja - tette hozzá.

Fotó: MTI, archív


Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.