Bánfalvy Ágnes, a leendő film rendezője
Mozifilmet készítenek az Abigélből
Mozifilmet fognak forgatni Szabó Magda Abigél című regényéből, amelyből 1978-ban már készült egy nagy sikerű televíziós sorozat.
2010.10.07 19:15MTIA film szereplőinek felkutatása, válogatása már megkezdődött.
A legnagyobb kihívást a főszereplő Vitay Georgina megformálójának a megtalálása jelenti, őt az egész országban keresik - mondta Bánfalvy Ágnes, aki a Zsurzs Éva által rendezett televíziós változatban Torma Piroskát alakította.

A mintegy 400-450 millió forintba kerülő mozifilm forgatása várhatóan 2011 augusztusában vagy szeptemberében kezdődik, a bemutatót 2012-ben tartják.
Bánfalvy Ágnes emlékeztetett arra, hogy néhány évvel ezelőtt a Nagy Könyv versenyben az Egri csillagok után az Abigél bizonyult a második legnépszerűbb hazai alkotásnak, így várhatóan komoly közönségigényt elégít majd ki a mozifilm is.

Tasy Géza elmondta: Szabó Magda életében nem vetődött fel, hogy mozifilm készüljön az Abigélből, sőt, a nagysikerű televíziós sorozat után az írónő "nem akart a darabhoz soha hozzányúlni".
Amikor viszont megkeresték, hogy az Operettszínház musicalként mutatná be, igent mondott, sajnos a sikert már nem érhette meg.
Bizonyosan igent mondana a mozifilmre is - fűzte hozzá Tasy Géza.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:09 Lövöldözés egy kaliforniai főiskolán
- 20:08 Angliában kitiltják a transznemű nőket a női futballból
- 18:56 Kettős jubileum a pápai Nagytemplomban
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06