Autósport
Africa Eco Race - Kovácsék nyerték a kamionosok versenyét
Megnyerte a kamionosok versenyét, az összetettben pedig második lett a Kovács Miklós, Czeglédi Péter, Ács László hármas a klasszikus Dakar-rali útvonalán rendezett és vasárnap véget ért Africa Eco Race elnevezésű tereprali-viadalon.
2020.01.19 12:46MTIA Qualisport Racing tájékoztatása szerint a Scania Torpedóval rajthoz álló dunaszentbenedeki trió 2010 után másodszor bizonyult a legjobbnak a kamionosok között, és az abszolút értékelésben ezúttal az előkelő második pozíciót is megszerezte.
"Fantasztikus érzés, hogy sikerült újra győzni, túlzás nélkül állítom, hogy ez a legnagyszerűbb pillanat a számomra, hiszen tizedszer vagyunk itt és 10 év után nyertünk újra, így remek eredménnyel indítottuk ezt az évet" - nyilatkozta Kovács Miklós pilóta, aki hozzátette, úgy érzi, hogy a lehetőségeikhez mérten hozzájárultak a magyar autósport hírnevének öregbítéséhez.
Kiváló teljesítmény nyújtott a másik magyar kamionos egység, a Fazekas Károly, Horn Albert és Csákány Péter alkotta trió is: a szintén Scaniával versenyző csapat saját kategóriájában Kovácsék mögött második lett, az abszolút értékelésben pedig a harmadik pozícióban zárt.
Az idei Africa Eco Race január 7-én kezdődött, és a mezőnynek Marokkóban öt, Mauritániában hat gyorsasági szakaszt kellett teljesítenie, vasárnapra pedig, az utolsó etap végén, elérte Szenegál fővárosát, Dakart, ahol a Rózsaszín-tónál rendezik majd az ünnepélyes eredményhirdetést és díjátadót.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 13:08 Személyvonatnak ütközött egy autó Vassurányban
- 13:01 Gulyás: Európa le van maradva az oltásokat illetően
- 12:56 Kúria: nem véleménynyilvánítás egy emlékmű megbontása kalapáccsal
- 12:45 Elkészült a tanulmányterv az M8 gyorsforgalmi út Fejér megyei szakaszára
- 12:34 Több mint 2,1 milliárd rendkívüli támogatás 45 kiemelt vidéki sportegyesületnek
- 11:58 A fejlesztők szerint hatásos a Pfizer/BioNTech-vakcina a brit és a dél-afrikai vírusváltozat ellen
- 11:48 Elhunyt Börcsök Enikő színművész
top fórum témák:
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2020.06.12 11:00
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2020.05.06 19:27
- JólVanna2020.03.13 00:19
- Tanár urak, írjatok egy töri könyvet!2020.03.13 00:00
- Most akkor mi van Iránnal?2020.03.12 23:25