400 vegyes

Hosszú Katinka ezüstérmes

A magyar úszó a második helyen ért célba a rövidpályás Európa-bajnokság vasárnapi versenynapján, a 400 méteres vegyes úszás döntőjében.

2013.12.15 17:03MTI
MTI

Hosszú, aki a 25 méteres medencébe kiírt vegyesszámok közül a 200 métert csütörtökön megnyerte, 100-on pedig szombaton ezüstéremmel zárt, a 400 méter döntőjében végig a második helyen haladt a spanyol Mireia Belmonte Garcia mögött, s 4:24.69 perces eredménnyel ért célba.

Ez volt a magyar küldöttség hetedik érme Herningben. Korábban győzött Hosszú 200 vegyesen, Verrasztó Dávid 400 vegyesen, Gyurta Dániel 100 mellen és Gyurta Gergely 1500 gyorson, míg másodikként végzett Hosszú 100 vegyesen és Bernek Péter 200 háton.