Nincs már nyeretlen csapat az NBA-ben

Nyolc vereség után tört meg a Jazz-átok

Nyolc vereség után megszerezte első idénybeli győzelmét szerdán a Utah Jazz, így már nincs nyeretlen csapat az észak-amerikai kosárlabdaligában (NBA).

2013.11.14 08:39MTI

A vendég New Orleans Pelicans ellen 16 pontos hátrányt ledolgozó Jazz már 39 éve nem kezdte ilyen gyengén a szezont. A nap rangadóján a Los Angeles Clippers indulatos mérkőzésen verte az Oklahoma Cityt: a második negyedben Serge Ibakát, illetve a vendégek részéről Matt Barnest kiállították dulakodás miatt.

A Thunderben a mesterlövészek listáját vezető Kevin Durant 33 ponttal és 10 gólpasszal zárt. Hatodik idegenbeli meccsét is elbukta a Cleveland, amely a 33 pontos Kevin Love vezette Minnesotától kapott ki, a Sacramento pedig öt fiaskó után nyert, a vesszőfutás a Brooklyn ellen szakadt meg.

A játéknap legeredményesebbje az orlandói Arron Afflalo és a philadelphiai James Anderson volt, egyaránt 36 ponttal.

Eredmények:
Orlando Magic–Milwaukee Bucks 94–91
Philadelphia 76ers–Houston Rockets 123–117 – hosszabbítás után Boston Celtics–Charlotte Bobcats 83–89
Atlanta Hawks–New York Knicks 91–95
Memphis Grizzlies–Toronto Raptors 87–103
Minnesota Timberwolves–Cleveland Cavaliers 124–95
San Antonio Spurs–Washington Wizards 92–79
Denver Nuggets–Los Angeles Lakers 111–99
Utah Jazz–New Orleans Pelicans 111–105
Portland Trail Blazers–Phoenix Suns 90–89
Sacramento Kings–Brooklyn Nets 107–86