London 2012

A Scotland Yard vizsgálja a jegyértékesítési korrupciót

Három külföldi olimpiai bizottság hivatalos jegyértékesítési ügynökségeinek korrupciógyanús ügyleteit vizsgálja a Scotland Yard.

2012.07.29 23:29MTI

A londoni rendőrség azért nyomoz, mert a The Sunday Times álcázott munkatársainak nemrégiben közölt feltáró riportja szerint több tucatnyi ország - köztük kelet-európaiak - olimpiai bizottságainak vezető illetékesei és nemzeti jegyterjesztő ügynökségeinek képviselői próbáltak eladni illegálisan, esetenként a hivatalos ár tízszereséért belépőjegyeket a londoni játékokra.

A vezető vasárnapi konzervatív brit lap közölte: a rendőrség a múlt héten kezdte el az ügy hivatalos vizsgálatát, miután áttanulmányozta az újság által beterjesztett húszórányi hang- és videofelvételt.

A beszámoló szerint a Scotland Yard által a londoni játékokkal kapcsolatos bűncselekmények feltárására létrehozott nyomozó egység egyelőre a kínai, a szerb és a litván nemzeti olimpiai bizottságokat képviselő hivatalos jegyértékesítő ügynökségek illetékeseinek kihallgatására készül, és "nem zárhatók ki őrizetbe vételek még az olimpia alatt".

A The Sunday Times úgy tudja, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) is vizsgálja a lap által összegyűjtött bizonyítékokat, és a vizsgálat idejére felfüggesztette a Szocsiban rendezendő 2014-es téli olimpia jegyértékesítési folyamatát.

A brit lap a múlt hónapban közölte, hogy munkatársai két havi nyomozó munkával tárták fel a londoni belépők terjesztését övező nemzetközi korrupciót, és azt találták, hogy nem kevesebb mint 54 ország olimpiai, illetve nemzeti jegyértékesítő szervezeteinek illetékesei voltak hajlandók korrupt jegyforgalmazási ügyletekre.

A riporterek Djordje Visackival, a Szerb Olimpiai Bizottság főtitkárával például egy áprilisi budapesti tanácskozáson léptek kapcsolatba. Visacki a lap június közepi feltáró riportja szerint a magyar főváros egyik szállodájában találkozott az újságírókkal, akik azt mondták neki, hogy egy liechtensteini vagyonalap képviseletében szeretnének nagymennyiségű olimpiai belépőt vásárolni egy befektető számára.

A rejtett kamerával rögzített beszélgetésen a szerb olimpiai vezető kijelentette, hogy "természetesen tárgyalhatunk a dologról".

A The Sunday Times múlt havi riportja megnevezte még Litvániát, Görögországot, Thaiföldet, Szaúd-Arábiát, Pakisztánt, Lengyelországot és Indonéziát azon országok között, amelyeknek illetékesei hajlandónak mutatkoztak a londoni olimpiai belépők illegális adásvételére.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.