Október 28. és november 5. között pereg
Giuseppe Tornatore lesz a római filmfesztivál zsűrielnöke
Giuseppe Tornatore olasz filmrendező lesz az idei római filmfesztivál zsűrijének elnöke - jelentették be a szervezők hétfőn.
2010.01.25 22:06MTIA fesztivált 2010. október 28. és november 5. között rendezik, s Tornatore felkérésével a legelismertebb olasz rendezők között számon tartott direktor érdemeit akarják előtérbe helyezni - derült ki a fesztivál igazgatója által kiadott közleményből.
Giuseppe Tornatore több mint húszéves karrierje során lenyűgöző módon járult hozzá az olasz filmhez - hangsúlyozták a szervezők. Olaszország a rendező legutóbbi, Baaria című filmjét a legjobb idegen nyelvű film kategóriájában nevezte Oscar-díjra, az alkotás azonban nem került fel a szűkített listára.
Giuseppe Tornatorét Cinema Paradiso című filmjéért 1990-ben a legjobb idegen nyelvű filmnek járó Oscar-díjjal tüntették ki. Olaszország 2007-ben szintén a rendező művét, Az ismeretlen című alkotást küldte versenybe az Oscarért.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:22 Sziget - Éjszakai jegyet vezettek be az idei fesztiválra
- 14:21 Perui drogkereskedőt fogtak el egy nógrádi fesztiválon
- 12:25 Zsigó Róbert: elkészült a nyugdíjasok élelmiszer-utalványáról szóló rendelet tervezete
- 8:26 Vihar - OKF: zajlik a károk felszámolása országszerte
- 6:19 Állatkínzásért jogerősen két év börtönre ítélték a csöngei osztrák állatszaporítót
- 22:17 Elfogultság miatt meg kell ismételni az elsőfokú eljárást a a Hableány balesete ügyében
- 20:16 MSZP: a társadalom negyven százaléka a létminimum alatt él
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06