Ezer vendég jelent meg

Átadták az uniós támogatással felújított gyógyfürdőt Igalban

Ünnepélyes keretek között, mintegy ezer fürdővendég jelenlétében adták át pénteken az európai uniós támogatással megújult igali gyógyfürdőt.

2012.06.15 16:54MTI

A pályázat szerinti nettó 400 millió forintos beruházáshoz az Új Széchenyi Terv keretében az Európai Regionális Fejlesztési Alap 200 millió forinttal járult hozzá, a fennmaradó részt az önkormányzat hitelből biztosította, továbbá az időközben százmillió forinttal megemelkedett bekerülési összeget saját forrásból pótolta. Obbás Gyula (Fidesz-KDNP), a mintegy 1.300 lakosú, három éve városi rangra emelt somogyi város polgármestere elmondta: az 1.400 négyzetméternyi területnöveléssel is járó fejlesztést az idén ötvenéves gyógyfürdő látogatottságának folyamatos növekedése tette szükségessé. 

Átalakították az öltözőket, valamint a gyógyászati részleget, négy szaunát és négy új medencét építettek, akadálymentesítették a közlekedést, pihenő- és vendéglátóhelyeket alakítottak ki - sorolta a változásokat a polgármester, hozzátéve: a fejlesztéssel 14 új munkahely is létesült a városban. Obbás Gyula reményét fejezte ki, hogy a beltéri gyerekmedencével és élményelemekkel gazdagodott fürdő ezentúl a téli hónapokban is kikapcsolódási lehetőséget jelent a kisgyermekes családok számára. Gelencsér Attila (Fidesz-KDNP), a Somogy megyei közgyűlés elnöke, országgyűlési képviselő hangsúlyozta: Magyarország olyan természeti értékkel - meleg vizes gyógyfürdőkkel - rendelkezik, ami ritkaságnak számít, és élni kell tudni ezzel a lehetőséggel, ahogy tette ezt a fürdő tulajdonosa, Igal önkormányzata is. 

Horváth Gergely, a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgatója elmondta: a nemzetközi tendenciák azt mutatják, hogy 2020-ra a legfőbb utazási motiváció az egészségturizmus lesz. Ezalatt nemcsak az idősebb generáció gyógyulását kell érteni, hanem a megelőzést is. Ahhoz, hogy Magyarország versenyképes legyen, szükség van olyan fejlesztésekre, olyan objektumokra, amelyek ezeknek a megváltozott igényeknek eleget tudnak tenni - tette hozzá a vezérigazgató.
 
Megerősítve a somogyi közgyűlés elnökének szavait, a vezérigazgató úgy fogalmazott: a dél-dunántúli regionális fejlesztési politikának az egyik kitörési ágazata - miként az országnak is - az egészségturizmus, ezért fontos, hogy minél több vonzó, a mai kor igényeinek megfelelő fürdő, egészségturisztikai szolgáltatás legyen.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.