Igen megosztja!

Kik vonják kétségbe az Alkotmánybíróság vagyonadóról szóló egyhangú döntését?

Egyes vélemények szerint megosztja az adózási szakmát a vagyonadóról szóló Alkotmánybírósági döntés. Igen megosztja! Megosztja adóügyi végzettség nélküli adószakértőkre, a volt pénzügyminiszter, volt APEH elnökhelyettes, könyvelői szervezet alelnöke. A másik oldalon állnak az adóügyi végzettséggel rendelkező adótanácsadók, okleveles adószakértők. - ezt vallja az alábbi levélben Angyal József okleveles adószakértő, igazságügyi adó -és járulékszakértő.

2010.02.04 17:11MTI

Egy adószakértő és egy okleveles adószakértő között körülbelül akkora a különbség, mint egy szobafestő és egy festőművész között. Egy adószakértőnek (jogász, közgazdász) legalább három évet kell tanulnia, hogy okleveles adószakértő végzettséget szerezzen.

Én, mint az egyik legmagasabb adóügyi végzettséggel rendelkező okleveles adószakértő megtiszteltetésnek veszem, hogy az Alkotmánybíróság a luxusadó törvény megsemmisítéséről szóló Alkotmánybírósági határozat általam készített értelmezését, közzétette a 168. számú hírlevelében.
Azt is megtiszteltetésnek tekintem, hogy az Alkotmánybíróság az ingatlanadó megsemmisítésére irányuló beadványom indoklását beépítette saját indoklásába.

Egy bírósági perben is a felperest terheli a bizonyítási kötelezettség. Nem az alkotmánybíróknak kell adóügyi végzetséggel rendelkezniük, hanem a beadványokat kell adószakmai szempontból szakszerűen elkészíteni. Amikor adóügyi végzettség nélküli jogászok, közgazdászok fanyalognak az Alkotmánybírósági döntésen, akkor kétségbe vonják egy okleveles adószakértő szakértelmét, a beadványának tekintetében.

Ha valaki az adózási szakma véleményére kíváncsi, akkor adótanácsadót, vagy okleveles adószakértőt kérjen fel a valós tájékoztatásra. Adóhatósági berkekben az a mondás járja, hogy a hatalom pótolja a TUDÁST. Én viszont pont azt vallom, hogy a TUDÁS, az a HATALOM! Az adójogszabályok értelmezése speciális felkészültséget, adószakmai tudást igényel. Nem elég csak annyit felmutatni, hogy volt pénzügyminiszter vagy volt APEH elnökhelyettes.

Ingatlanadóra szükség lehet, de nem adóügyi végzettség nélküli adószakértők által kidolgozottra, hanem adótanácsadók, és okleveles adószakértők által szakmailag kontrolált ingatlanadóra.

Írta mindezt:

Angyal József okleveles adószakértő, igazságügyi adó -és járulékszakértő.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.