Elnézte az orvos, halottnak hitte
Mire feléledt volna a hullaházban, halálra fagyott
Teljesen halottnak tűnt a férfi, amikor rátaláltak az otthonában, ám az orvos nem vizsgálta meg elég alaposan, így nem vehette észre, hogy a hullaházba küldött férfi akkor még élt.
2013.02.12 11:29ma.huHalálra fagyott egy férfi, nem sokkal azután, hogy az orvosok halottnak nyilvánították és a hullaházba szállíttatták őt - pedig akkor még életben volt. Az 57 éves áldozatot oroszországi lakásában, Pskovban találták meg, és az elsődleges vizsgálatok arra utaltak, hogy már elhunyt, ezért a kórházban nem az egyik kórteremben helyezték el, hanem egyenesen a hullakamrába küldték. Ám amikor a törvényszéki boncolást megkezdték, hogy kiderítsék, mi okozta a halálát, a szakértő legnagyobb döbbenetére azt fedezte fel, hogy a férfi még élt, amikor a fagyasztószekrénybe tették, csak ezt követően fagyott meg ténylegesen.
A kórház vezetősége azonnali hatállyal felfüggesztette a főorvos és az ügyeletet ellátó doktornő engedélyét és vizsgálatot indított a műhiba okainak felderítése érdekében. "Ez a rossz döntések és a sorozatos hibák tragikus végeredménye" - mondta a kórház képviselője az austriantimes.at című osztrák hírhonlapban. "Nem kellett volna a hullaházba küldeni, és ha már ott volt, akkor is néhány órát szobahőmérsékleten kellett volna tartani, mielőtt a mélyhűtőbe teszik - akkor kiderült volna, hogy még él."
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
- 8:15 Európa Tanács: a sajtószabadság védelme kötelezettség, nem lehetőség
- 6:13 Kína szerint a koronavírus-járvány az USA-ból indulhatott ki
- 22:15 Halálos áldozata is van az észak-kínai robbanásnak
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06