Szomáliába léptek meg az emberrablók
Vigyázat! Turistákat rabolnak Kenyában
Emberrablók elhurcoltak egy francia nőt a kenyai turistaparadicsom, Lamu-sziget közelében. Az eset szombatra virradóra történt - közölte a Capital FM kenyai rádióadó.
2011.10.01 20:50MTISzemtanúk és a rendőrség szerint az idősebb asszonyt kevéssel éjfél után egy motorcsónakon hurcolták el a Lamuval szemközt fekvő Manda szigetéről. A Marie Dedieu-ként emlegetett nőt házából rabolta el körülbelül tíz fegyveres - jelentették helyi források.
Francia diplomaták megerősítették az emberrablás tényét. A kenyai turisztikai minisztérium egyik munkatársa arról számolt be, hogy a parti őrség üldözőbe vette a motorcsónakot, s azt bekerítette. A kenyai kormány közleményében azt állította, hogy lövöldözés tört ki az emberrablók és az üldözők között, de az előbbieknek sikerült eljutniuk a közeli Szomáliáig. Az elrabolt asszony sorsáról nincs információ.
Franciaország a nap folyamán eltanácsolta állampolgárait attól, hogy a Lamu-szigetcsoporton, különösen a Szomáliához közeli részen tartózkodjanak.
Az eset súlyos csapást jelent a kenyai turizmusra, az ország ugyanis jelentős részben a turistákból él. Néhány héttel ezelőtt ismeretlen tettesek egy brit turistanőt hurcoltak el, férjét pedig megölték.
A Lamu-szigetcsoport mindössze 50 kilométerre fekszik a szomáliai határtól. A kenyai rendőrség azt sejti, hogy az iszlám al-Shabaab milícia áll a tettek mögött. Ez a milícia tartja ellenőrzése alatt Dél-Szomália legnagyobb részét.
A kenyai turisztikai iparnak romló biztonsági helyzettel kell megküzdenie. A 2007-es elnökválasztás után véres események színhelye volt az ország. Több mint 1000 ember halt meg, Kenya akkor a polgárháború szélére sodródott.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:00 Felborult egy szirénázó mentőautó Budapesten
- 19:50 Brit Nagydíj - Norris újra győzött, a veterán Hülkenberg először a dobogón
- 18:18 Folyamatosak voltak az utórengések szombat éjszaka Csongrád térségében
- 16:17 NGM: a magyar üzemanyagárak a továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest
- 14:16 Sziklaomlás történt egy lengyelországi rézbányában, egy vájár elhunyt
- 12:11 Megszüntették a Milorad Dodik elleni elfogatóparancsot
- 10:08 Durva buszbaleset Kunszentmárton és Tiszaföldvár között - gyerekek sérültek meg a tömegszerencsétlenségben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06