Közlekedés
Elkészült a 67-es főút Kaposfüred és Látrány közötti szakasza
A forgalom kétszer két sávon óránként 110 kilométeres sebességgel haladhat.
2019.12.15 05:30MTIElkészült a 67-es főút Kaposfüred és Látrány közötti szakaszának fejlesztése, a forgalom kétszer két sávon óránként 110 kilométeres sebességgel haladhat - közölte a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) szombaton az MTI-vel.
A fejlesztés az Innovációs és Technológiai Minisztérium megbízásából, a NIF Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. beruházásában valósult meg Európai Uniós finanszírozással, a kivitelezést a Strabag Építő Kft., a Strabag AG és a Soltút Kft. alkotta S+S R67 Konzorcium nettó 65,7 milliárd forint értékben végezte el.
A tájékoztatás szerint Szita Károly, Kaposvár polgármestere a beruházást záró szombati sajtótájékoztatón elmondta, az idén elkészült a 67-es főút leghosszabb 32 kilométeres szakasza. Kaposvár ezzel bekapcsolódik az ország vérkeringésébe, várhatóan újabb vállalkozások választják majd székhelyüknek a várost, mivel javult a megközelíthetősége a kétszer két sávos főútnak köszönhetően.
A közlemény szerint Kiss Boglárka, a NIF Zrt. szóvivője a sajtótájékoztatón elmondta, hogy a NIF dolgozik a 67-es főút további fejlesztésén.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:22 Sziget - Éjszakai jegyet vezettek be az idei fesztiválra
- 14:21 Perui drogkereskedőt fogtak el egy nógrádi fesztiválon
- 12:25 Zsigó Róbert: elkészült a nyugdíjasok élelmiszer-utalványáról szóló rendelet tervezete
- 8:26 Vihar - OKF: zajlik a károk felszámolása országszerte
- 6:19 Állatkínzásért jogerősen két év börtönre ítélték a csöngei osztrák állatszaporítót
- 22:17 Elfogultság miatt meg kell ismételni az elsőfokú eljárást a a Hableány balesete ügyében
- 20:16 MSZP: a társadalom negyven százaléka a létminimum alatt él
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06