Innováció

OKISZ: az ipari szövetkezetek számítanak a fejlesztési forrásokra

A Magyar Iparszövetség tagszervezeteinek egy része a belföldi piacon tapasztalt alacsony kereslet miatt az idén még nem tudta elérni azt a fejlődést, amit tervezett, és nehézséget jelentett számukra a fejlesztésekre igénybe vehető uniós forráshoz szükséges önerő biztosítása is.

2014.12.27 14:25MTI
Fotó: archív

Ez utóbbin a jövőben változtathat a hitelkamatok alacsony szintje, illetve az, hogy az önerőt kedvező hitellel is lehet majd biztosítani - mondta Vadász György, a szövetség ügyvezető elnöke az idei évet értékelve.

Az elnök a 2014-es év gazdasági teljesítményét alapvetően jónak tartja. Mint mondta, kedvezően hatott a tagság beruházásaira a Magyar Nemzeti Bank növekedési hitelprogramja, és azt remélik, hogy 2015 első negyedévben már érzékelhető lesz, hogy az uniós fejlesztési források a vállalkozói szektor rendelkezésére állnak.

Az iparszövetség ingyenes pályázatfigyeléssel, tanácsadással támogatja tagságát abban, hogy az egyszerűsített pályázati rendszerben minél több fejlesztési forráshoz jusson.

A Magyar Iparszövetségnek 2 ezer, többnyire közepes és kisvállalkozás a tagja, jellemzően a korábbi ipari szövetkezetekből átalakult gazdasági társaságok. A szövetség tagjai jelenleg 100 ezer munkavállalót foglalkoztatnak.

Vadász György hangsúlyozta: tagságuk abban bízik, hogy időben hozzájuthatnak az uniós fejlesztési támogatásokhoz. Kiemelte: nem nélkülözhetik a támogató háttért, amely a gazdaságfejlesztés programján belül is középpontba helyezi a kkv-k erősítését, a foglalkoztatás bővítését.

Megjegyezte: a szövetség érdekelt abban, hogy tagsága is minél több fiatalt foglalkoztasson. Ám álláspontja szerint ahhoz, hogy a fiatalok helyzete ténylegesen javuljon a munkaerőpiacon, nemzeti összefogásra van szükség.

Az OKISZ ügyvezető elnöke szerint a bürokrácia leépítésében súlyos lemaradásban van az ország, ez 2015-ben is feladatot jelent majd. Megjegyezte: az elmúlt időszakban egy sor olyan intézkedés született, amely helyes szándékkal a feketegazdaság fehérítését, az áfacsalások visszaszorítását célozza, ugyanakkor komoly bürokratikus terhet ró a vállalkozásokra.

Kitért arra, hogy a szövetség helyteleníti az üzletek vásárnapi nyitva tartásának megakadályozását, meggyőződésük, hogy ez a lépés káros a gazdaságnak, a társadalomnak, és negatívan hat a foglalkoztatásra, a GDP-növekedésre is. Örülnének, ha a döntéshozók szembesülnének az elhibázott lépéssel, és korrigálnák azt - fogalmazott Vadász György.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.