Új fejezet

Római kori pénzdarabot találtak Észak-Oroszországban

A 4. századból származó lelet arra utal, hogy a vidéken lakók ekkoriban már kapcsolatban állhattak a római birodalommal.

2014.07.01 01:30MTI

A rézdarabkát péntek este ásták ki a Moszkvától 550 kilométerre északkeletre található Velikij Novgorod egy ásatási helyén.

"Az érme egyik oldalán anyafarkas látható az ikreivel, Romulusszal és Remusszal, Róma alapítóival. A másik oldalra egy római istennő képe került" - magyarázta Oleg Olejnyikov, az ásatás vezetője.

A tárgy a 4. század elejéről származik, ebben az időben alapították Konstantinápolyt. A pénzdarab a legrégebbi abból a mindegy 4000 leletből, amelyet az Orosz Tudományos Akadémia Régészti Intézetének ásatásain eddig feltártak.

"A felfedezés új fejezetet nyit a Konstantinápoly és a korabeli Oroszország közötti kapcsolatok történetében" - jelentette ki Olejnyikov.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.