Siker!!!

Vizes Eb - Gyurta Gergely negyedik 1500 méteren

Gyurta Gergely a negyedik helyen végzett 1500 méteren a londoni vizes Európa-bajnokság úszóversenyeinek szerdai napján.

2016.05.18 20:53MTI

Gyurta a keddi előfutamában 15:05.34 perccel csapott a célba, ami a hetedik legjobb idő volt, a szerdai döntőben viszont több mint nyolc másodperccel gyorsabban úszott. A táv első felében a nyolcadik helyen tempózott, de jól osztotta be erejét, 800 métertől elkezdte a felzárkózást, és sorra hagyta le ellenfeleit. Dobogós helyezés elérésére nem volt esélye, a 14:57.06 perces, legjobbjához közeli ideje azonban a negyedik helyhez elég volt.

Győzött az olasz Gregorio Paltrinieri 14:34.04 perces Európa-csúccsal.