Magyar sikerek

Paraúszó Eb - Tóth Tamás ezüst-, Pap Bianka bronzérmes

Tóth Tamás ezüst-, Pap Bianka bronzérmet szerzett az eindhoveni paraúszó Európa-bajnokság szombati döntőiben.

2014.08.09 20:22MTI
Fotó: FB/Magyar Paralimpiai Bizottság

A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) tájékoztatása szerint mindkét versenyző 100 m háton végzett dobogós helyen.

A magyar csapatnak a vasárnapi zárónap előtt három ezüst- és hat bronzérme van, a kontinensbajnokság előtt 5-7 dobogós pozíció elérése és legalább egy arany megszerzése volt a hivatalos célkitűzés.

Első helyezésre Sors Tamásnak még van esélye vasárnap 100 m pillangón, a 22 éves úszó a szám kétszeres paralimpiai bajnoka és világcsúcstartója.