Sportlövő vk

Sidi bronzérmes lett Pekingben

Sidi Péter bronzérmet nyert csütörtökön férfi légpuskában a sportlövők pekingi világkupaversenyén.

2014.07.03 11:39MTI
freedigitalphotos.net/Salvatore Vuono

A komáromi sportoló - a viadal honlapja szerint - a 60 lövéses alapversenyt kiváló, 628,4 körös eredménnyel zárta, ám a mezőny erejét jól mutatja, hogy ezzel is "csak" negyedik helyen jutott fináléba.

A mindenki számára tiszta lappal induló nyolcas döntőben Sidi ismét remekül versenyzett, 18 lövés után, 187 körös teljesítménnyel lett harmadik. A versenyt az orosz Nazar Luginyec nyerte meg a kínai Jang Hao-zsan előtt. Sidi Péter a legutóbbi, maribori vk-versenyen második lett a 10 méteres számban.