Máltától kikaptak, Dániában nyertek

Vb-selejtező bombameglepetés: Dánia otthon kapott egy négyest az örményektől

A keddi koppenhágai találkozón, a pénteken Máltával szemben alulmaradt örmények már az első húsz perc után két góllal vezettek, s végül magabiztos sikert arattak.

2013.06.11 22:35MTI

A dán válogatott hazai pályán nagy meglepetésre sima, 4-0-ás vereséget szenvedett az örmény csapattól a 2014-es brazíliai labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatában. A keddi koppenhágai találkozón, a pénteken Máltával szemben alulmaradt örmények már az első húsz perc után két góllal vezettek, s végül magabiztos sikert arattak.

Európai vb-selejtezők:

B csoport: Dánia-Örményország 0-4 (0-2)

A csoport állása: 1. Olaszország 14 pont/6 mérkőzés, 2. Bulgária 10/6, 3. Csehország 9/6, 4. Örményország 6/6 (6-8), 5. Dánia 6/6 (6-9), 6. Málta 3/6 (2-14)

C csoport: Svédország - Feröer-szigetek 2-0 (1-0)

A csoport állása: 1. Németország 16 pont/6 mérkőzés, 2. Ausztria 11/6 (15-5), 3. Svédország 11/6 (11-7), 4. Írország 11/6 (12-10), 5. Kazahsztán 1/6, 6. Feröer-szigetek 0/6

I csoport: Fehéroroszország-Finnország 1-1 (0-1)

Az állás: 1. Spanyolország 11 pont/5 mérkőzés, 2. Franciaország 10/5, 3. Finnország 6/5, 4. Grúzia 4/5 (3-7), 5. Fehéroroszország 4/6 (4-10)