Fiatalok, tehetségesek

Fiatal magyar olimpikonok Pekingben

Lapunk támogatni kívánja a fiatal magyar olimpikonokat abban, hogy minél többen megismerjék őket, és az olimpián már, mint "ismerős" sportolóknak szurkolhassunk nekik, ezért bemutatjuk az Új Európa Alapítvány "Segíthetek? Tehetségtámogató program" sport kategóriájának olimpikon támogatottjait.

• 19 éves
• Idén második olimpiáján fog részt venni Pekingben.
• Élete eddigi legnagyobb élménye volt, hogy 15 évesen Athénban már a magyar felnőtt válogatott tagjaként úszhatott.
• Két éve példaképe, Egerszegi Krisztina 16 éves korosztályos csúcsát javította meg kedvenc számában, a 400 m-es vegyes úszásban
• Benne van az olimpiai csapatban, Pekingben célja a döntőbe kerülés.

Kovács Emese (úszás)

• 17 éves
• 8 éve úszik, azóta szinte minden versenyét megnyerte
• 2003-ban ötszörös gyermek bajnok, majd 2004-ben serdülő országos bajnok.
• Több nemzetközi versenyen ért el első helyezést, ezek közül a legrangosabbja a tavalyi Antwerpeni Ifjúsági EB volt, ahol 200 pillangón Európa-bajnok lett ifjúsági Európa-csúccsal
• A második legfiatalabb OLIMPIKON , célja pontszerző helyet szerezni a Pekingi Olimpián

Szilágyi Áron (vívás)

• 18 éves
• Tizenegyszeres országos bajnok korosztályos bajnokságokon, de felsőbb korcsoportokban is rendre jó teljesít világszinten is!
• 2007-ben a szentpétervári felnőtt VB-n váratlanul került be a csapatba, de jó szereplésével még az ötszörös világbajnok orosz kardozót is le tudta győzni és ezzel aranyéremhez jutatta a férfi kardcsapatot és ezzel a magyar vívósport legfiatalabb világbajnoka lett.
• Szeretne a férfi kardválogatott húzóembere maradni, a pekingi Olimpián dobogós helyre segíteni csapatát.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!