Vadállatok
Halálra marcangolták a fehér oroszlánok a férfit, aki kölyökkoruk óta gondozta őket
A hatóság a súlyos sérüléseket szenvedett férfi halálát tudta csak megállapítani.
2020.08.27 18:36MTIMegszokott közös sétájukon marcangolta halálra két fehér oroszlán gondozójukat Dél-Afrikában. A rendőrség szóvivője szerint a baleset a Hoedspruitben lévő Lion Tree Game Lodge nevet viselő háznál történt.
A hely tulajdonosát, a 69 éves Arthur "West" Mathewsont szerda reggel két fehér oroszlán támadta meg. Az incidens során turisták nem tartózkodtak a területen.
A két nőstény szokásos sétájuk során támadt a férfira. Az esetet Mathewson felesége elmondása szerint tehetetlenül nézte végig - mondta Brig Motlafela Mojapelo, a rendőrség szóvivője csütörtökön.
A hatóság a súlyos sérüléseket szenvedett férfi halálát tudta csak megállapítani, az oroszlánokat azóta áthelyezték a terület egy másik régiójába.
Úgy tűnik, az állatok hozzá voltak szokva a jelenlétéhez, de gyakran figyelmeztetjük az embereket, hogy mindig legyenek óvatosak a vadon élő állatokkal, függetlenül attól, milyen körülmények között tartják őket - hangsúlyozta a szóvivő.
A Letaba Herald helyi lap online kiadása szerint a két fehér oroszlánt kölyökkora óta nevelte az állatok védelmével foglalkozó Mathewson. A ragadozókat elkerített kifutóban tartották.
A lap szerint, ahogy minden reggel, Mathewson szerdán is sétára indult az állatokkal, felesége pedig autóval követte őket. Az egyik nőstény agresszívan fordult egy másik állat felé, majd Mathewsonra támadtak. A lágyékát ért súlyos sérülések erőteljes vérzést indítottak el.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:37 Horrorbaleset az M1-esen - el kellett takarni a helyszínt - képek
- 14:35 Meteorológia: az idei szezonban először mértek a Balatonnál óránként 100 kilométerest meghaladó széllökést
- 12:12 Vihar - Leszakította egy szegedi egyetemi épület tetejét a vihar
- 10:08 Vihar - Az orkán erejű szél ledöntötte a sápi református templom tornyát
- 8:05 BRFK: nem indul eljárás a megtiltott gyűlés résztvevői ellen
- 6:04 Újból földrengést mértek Csongrád közelében
- 22:03 Vihar - Meteorológia: a heves zivatarok elhagyták az országot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06