Vele lehetett 14 éves fia is
Továbbra is életveszélyben van Michael Schumacher
A BFMTV francia televízió vasárnap esti információi szerint agyvérzést szenvedett, állapota életveszélyes. A Le Deuphiné Libéré című regionális lap szerint Schumacher állapota rosszabbodott, a kilátások kedvezőtlenek.
2013.12.30 07:16MTI
Fotó: MTI
Továbbra is életveszélyes állapotban van Michael Schumacher hétszeres világbajnok Forma 1-es pilóta az Alpokban történt vasárnapi síbalesete után. Az éjszaka folyamán állapotáról nem közöltek semmilyen új információt, a grenoble-i kórház vezető orvosai és a család hétfő 11 órakor tart hivatalos tájékoztatót.
Hírügynökségi jelentések szerint mellette van felesége, Corinna és Grenoble-ba érkeztek a Ferrari korábbi vezetői, Schumacher győzelmeinek részesei, Ross Brawn és Jean Todt. Ugyancsak a franciaországi városba érkezett az éjszaka folyamán Michael Schumacher német orvosa, Johannes Peil.
Az autósport legnagyobbjai - élükön Sebastian Vettellel és Felipe Massával - egymás után kívántak felépülést a korábbi versenytársnak, csakúgy mint több más sportág német kiválóságai, köztük Dirk Nowitzki, Lucas Podolski és Sabine Lisicki.
A franciaországi Méribelnél síelő, e hét pénteken 45 éves Schumachert fejsérüléssel vitték kórházba. A BFMTV francia televízió vasárnap esti információi szerint a tavaly visszavonult autóversenyző agyvérzést szenvedett, állapota életveszélyes. A Le Deuphiné Libéré című regionális lap arról számolt be, hogy Schumacher állapota rosszabbodott, a kilátások kedvezőtlenek.
Vasárnap késő este adott tájékoztatásukban az orvosok azt közölték, hogy az autóversenyző állapota válságos. "Idegsebészeti beavatkozásra volt szükség" - közölte a kórház.
A pilóta két kijelölt sípálya között siklott le vasárnap délelőtt, amikor 11 óra körül bukott és feje egy sziklának csapódott. A francia média szerint 14 éves fiával volt, menedzsere azonban csak annyit közölt, hogy nem volt egyedül.
A versenyző viselt bukósisakot. Előbb egy moutiers-i, onnan pedig délután egy grenoble-i kórházba szállították. Schumacher a méribeli síparadicsom igazgatója szerint tudatánál volt, de nagyon zavarodottnak tűnt, amikor elszállították. Mire Grenoble-ba vitték, már kómában volt.
A Forma-1 történetének legeredményesebb versenyzője tavaly vonult vissza. A feleségével és két gyerekével Svájcban élő Schumacher pályafutása során 91 futamon diadalmaskodott, vb-címeit a Benettonnal és a Ferrarival nyerte. Pályafutása során több balesetet is szenvedett, ezek közül a legsúlyosabbat 1999-ben Silverstone-ban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:14 Magyar Péter tárgyalt az EP elnökével: őszig le kell zárni a 7-es cikkely szerinti eljárást
- 18:12 Hat és fél év elzárásra ítéltek egy korábbi szegedi önkormányzati képviselőt
- 16:04 Vitézy Dávid: kiválóan és terv szerint halad az európai uniós források hazahozatalával összefüggő munka
- 12:14 Zelenszkij Moszkvának üzent: Ha Ukrajna ég, Moszkva is égni fog
- 11:24 Másodszor érte találat a moszkvai olajfinomítót egy héten belül
- 10:56 Elektromos roller gyulladt ki egy pétervásári házban
- 8:55 Lemondott Hernádi Zsolt a Corvinus-kuratórium elnöki posztjáról
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


