"Pénzéhes emberek pénzszerzési lehetősége"

Több civilszervezet és orvos tartott demonstrációt az őssejt-botrány miatt

Több civil szervezet és orvos tartott tiltakozó demonstrációt Budapesten az őssejt-botrány miatt; mintegy másfél tucatnyian vettek részt rajta.

2009.08.25 18:37MTI

Az Alfa Szövetség és a Pacem in Utero Egyesület szervezésében a Vértanúk terén felszólalt Éger István, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke, aki kifejtette: a rendezetlen jogi szabályozás vezetett oda, hogy az őssejtügy kialakulhatott. Mint mondta, azért szólalt fel a rendezvényen, mert egy olyan országnak, amely az Európai Unió tagja, a lakosságnak mindenkor megfelelő egészségügyi ellátást kell biztosítani, ami "ma Magyarországon nincs meg".
 
A politika ahelyett, hogy a "hivatásrendeket", a szakmai köztestületeket maga mellé emelné, "pitiáner bosszú áldozatává teszi" azokat. Ez oda vezet, hogy nem tudnak rendet tartani, etikai magatartást vizsgálni, garantálni - mondta a MOK elnöke utalta a kötelező kamarai tagság eltörlésére. Papp Lajos szívsebész felszólalásában gyalázatos emberkísérletnek nevezte az abortált magzatokból nyert őssejtek beültetését. "Ezen kísérleteknek semmi más célja nem volt, mint a pénzéhes emberek pénzszerzési lehetősége" - fogalmazott. Mint mondta, azok az orvosok, akik részt vettek ezekben a beavatkozásokban, a gyógyításba vetett bizalmat vették el az emberektől. 

Jobbágyi Gábor, a Pacem in Utero Egyesület elnöke azt mondta, a magyar egészségügy legsúlyosabb bűncselekményét követték el az őssejtügybe keveredett orvosok. A Budai Központi Kerületi Bíróság nemrég előzetes letartóztatásba helyezett négy, őssejtkezeléssel kapcsolatban meggyanúsított embert: egy amerikai, egy ukrán és két magyar állampolgárt. Utóbbiak egyike Seffer István orvos. A gyanú szerint egy őssejtkutató labor és egy magánklinika szervezésében végeztek őssejtkezeléseket 2007-től.
 
Az érintettek egy-egy kezelésért általában 25 ezer amerikai dollárt vagy 5 millió forintot fizettek. Az ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) emberi test tiltott felhasználása miatt folytat eljárást. A rendőrség szerint a gyanúsítottak több helyszínen is végeztek illegális őssejtkezelést, miközben az ezt alkalmazó cégnek csak őssejt tárolására volt engedélye, értékesítésre és beültetésre nem.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.