Meglepő fordulat a Kiss László ügyben!

Kiss László-ügy: "Innen úgyse mész ki, amíg meg nem kapunk"

Itt az utóbbi évek egyik legnagyobb botrányának halottnak hitt főszereplőjével készült interjú.

2016.05.07 21:24ma.hu

Az egész ország megdöbbent, amikor április elején kiderült, hogy Kiss László és két barátja, még fiatalon megerőszakolt egy lányt. A sokkoló hírből óriási botrány lett. Az 55 évvel ezelőtti erőszak óta több olimpiai bajnokot is kinevelt Kiss László. Az úszószövetség végig kiállt az edző mellett, de a magas állami kitüntetésekkel is elismert szakember végül lemondott. Ennek a történetnek viszont van egy másik szereplője is.

Takáts Zsuzsanna. Az akkor 18 éves lány, akit megerőszakoltak. A botrány elmúlt heteiben több helyen is azt állították, hogy már meghalt. Máshol azt írták róla, könnyűvérű nőcske volt, kihívóan viselkedett. Nos, Zsuzsanna egy ügyvéden keresztül megkereste Papp Gergely riportert, mert elege lett a hazugságokból.

Főleg abból, hogy Kiss László összes reakciója megbánás vagy beismerés helyett a teljes tagadás, sőt támadás volt. A beszélgetést végül, a téma érzékenysége miatt a riporter otthonában vették fel.

Takáts Zsuzsanna: nem tudok megbocsátani Kiss Lászlónak

Nem tudok megbocsátani Kiss Lászlónak, mert soha nem kért bocsánatot, és most, 55 év után sem fogja fel, hogy mit tett - mondta Takáts Zsuzsanna, a Kiss László volt úszókapitány által is megerőszakolt áldozat az RTL Klub Fókusz Plusz című műsorának adott exkluzív interjúban szombaton.

A nő a műsorban azt mondta, azért állt a nyilvánosság elé, mert elege lett azokból a hazugságokból, amelyek a médiában róla megjelentek. Először arra gondolt, jobb is, hogy a halálhírét keltették, így legalább békén hagyják, és a fiának sem kell elmondania az esetet, de másként alakultak a dolgok, ezért döntött így.

A történteket felidézve elmondta: akkor töltötte be a 18. életévét, jelesre érettségizett, egyetemi felvételire készült, és barátnőivel lementek a sportuszodába. Megjegyezte, hogy ő korábban soha nem járt ott, válaszolva ezzel azokra a vádakra, miszerint gyakran volt az uszodában.

A medence mellett elegyedett szóba egy fiatal fiúval, aki "normálisan kinéző, normálisan beszélő" fiatalember volt. A fiú megkérte, hogy menjen be vele egy házba, szeretne ott neki mutatni valamit. Takáts Zsuzsanna visszaemlékezése szerint nem sejtette, hogy baja lehet. Miután bementek, a fiú azt mondta neki, hogy nem mehet sehova, majd megjelent a másik két fiú, közülük az egyik Kiss László volt. Ketten lefogták és befogták a száját, majd mindhárman megerőszakolták. "Nem volt kegyelem" - mondta. Mivel rosszul lett, a fiúk gyógyszert adtak neki.

A barátnői látták rajta, hogy valami történt, de csak három nappal később mondta el egyikőjüknek az esetet, aki rábeszélte, hogy a rendőrségen tegyenek feljelentést. A rendőrök másnap elfogták a három elkövetőt és a bíróságra került az ügy. Ekkor derült ki, hogy több lánnyal is hasonlóan bántak.

Takáts Zsuzsanna elmondása szerint a bírósági eljárás közben inzultálták cipész nevelőapját, pénzt kínáltak neki, hogy ejtsék a vádat, majd miután ezt visszautasította, megverték. Azt is mondta: Kiss Lászlóék a bíróságon utálattal néztek rá, nem értették, hogy miért vannak ott.

Az események után sem fizikailag, sem lelkileg nem volt jól, folyamatosan sírt, ideggyógyászatra járt, gyógyszereket szedett és a felvételeit is el kellett halasztania - emlékezett vissza.

Takáts Zsuzsanna szerint a három fiú nagyobb büntetést kapott volna, ha nem élsportolók lettek volna, de a legnagyobb baj, hogy most, 55 év után sem fogja fel Kiss László, hogy mit tett. Ha most találkoznának, biztos benne, hogy Kiss László ugyanúgy nézne rá a "hideg kék szemeivel", mint amikor megerőszakolta: nem akarja tudomásul venni, hogy mit csinált.

Április 5-én Kiss László akkori úszószövetségi kapitányról a privatkopo.hu internetes portál írta azt, hogy 1961-ben, 21 éves korában két másik úszóval megerőszakolt egy fiatal lányt, amiért három év börtönre ítélték.

A szakember a Népszabadságnak nyilatkozva azt mondta: 55 év után méltatlan lenne, ha magyarázkodni kezdene. "Beszélhetnénk persze arról, hogy 1961-ben mennyire volt megalapozott az ügyünkben hozott ítélet. Mennyire volt bebizonyítva mindaz, ami az ítéletben olvasható" - fogalmazott, de hangsúlyozta, hogy soha nem hallgatta el a történteket, soha nem tudott és nem is fog túllépni rajtuk.

A sajtóban ezután napokig kiemelt téma volt az ügy.

A Magyar Úszó Szövetség vezetése és az edzőbizottság másnap változatlan bizalmáról biztosította Kiss Lászlót.

Április 7-én Kiss László az MTI-nek küldött közleményben bejelentette lemondását az úszóválogatott szövetségi kapitányi tisztéről.

"A magyar sport érdekeit, valamint a személyemet ért támadás folytán megrendült egészségi állapotomat is szem előtt tartva, úgy döntöttem, hogy a mai nappal lemondok szövetségi kapitányi tisztségemről" - írta Kiss László. Közleményében gy fogalmazott, hogy "1961-ben koholt vádak alapján, koncepciós perben született meg az a döntés, amelyet utóbb ártó és lejárató szándékkal tettek közzé rólam". Tudatta egyszersmind, hogy az ítéletben foglaltak valótlanságának bizonyítása érdekében megtette a szükséges lépéseket, egyúttal keresi a perújítás lehetőségét is. "Kijelentem, hogy az ítéletben foglalt cselekményt soha, semmilyen körülmények között nem követtem el" - hangsúlyozta a közleményben Kiss László.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.