Foglalkoztatottság terén utolsóelőttiek vagyunk...

Bajnai: Munka teremtheti meg az ország stabilitását

Hosszú távon a munka teremtheti meg egy ország stabilitását, ezért képessé kell tenni az embereket arra, hogy munkát vállaljanak, ösztönözni kell munkába állásukat, és munkahelyeket kell teremteni - jelentette ki Bajnai Gordon vasárnap Szegeden.

2008.09.07 12:48MTI

Magyarország a fejlettségi mutatókat tekintve a 35-45. helyen áll a világban, a tőkevonzó-képességet vizsgálva a hetedik, az uniós források felhasználását nézve pillanatnyilag az első, de a foglalkoztatási adatokat tekintve az utolsó előtti Európában - mondta a nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) tanévnyitóján, melyen részt vett Paczolay Péter, az Alkotmánybíróság elnöke, az egyetem professzora is.

Itt az ideje, hogy Magyarország arra koncentráljon, hogyan változtatja meg a viszonyát a munkához: képessé kell tenni minél több embert, hogy dolgozni tudjon, ösztönözni kell a munkába állást, és munkahelyeket kell teremteni - hangsúlyozta a politikus.

Magyarországon ma a történelmünkben páratlan fejlesztési program valósul meg, ennek fő célja, hogy a gazdaság tartósan az unió átlagát meghaladó növekedési pályán haladhasson - fogalmazott Bajnai Gordon.

"Ma megint lehetőségünk van, hogy eldöntsük, Magyarország milyen fejlesztési utat választ. A politikai elitnek pedig az a felelősége, képes lesz-e az ország hosszú távú érdekei mentén megépíteni politikáját, vagy ezekkel szemben keresi meg választói bázisát" - mondta a nemzeti fejlesztési és gazdasági tárca vezetője.

Az SZTE 6,4 milliárd forintos uniós támogatást nyert el az informatikai, természettudományos és műszaki képzés infrastruktúrájának javítására.

A csongrádi megyeszékhely önkormányzata pályázati támogatást nyert a térségi integrált szakképző központ fejlesztésére, a város tömegközlekedésének korszerűsítésére, turisztikai beruházásokra - sorolta a miniszter.

A tanévnyitón az egyetem legrangosabb elismerésével, a Pro Universitate díjjal tüntették ki a Mérnöki Kar két hallgatóját, Vajda Attilát, aki a pekingi olimpián a magyar csapat első aranyérmét nyerte kenu 1000 méteren és Janics Natasát, aki Kovács Katalinnal párban arany, a kajak női négyes tagjaként pedig ezüstérmet szerzett.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.