Megbánta, de nem tett vallomást

Megkezdődött pingpongszövetség alelnökének meggyilkolásával vádolt férfi pere

Elismerte bűnösségét és megbánta tettét, de nem tett vallomást a Budapest Környéki Törvényszéken kezdődött per első napján az a férfi, aki 2012 novemberében a vád szerint erős felindulásból megölte Budaörsön Marschalek Ákost, a Magyar Asztalitenisz Szövetség (MOATSZ) alelnökét, majd feladta magát.

2014.05.09 14:07MTI
freedigitalphotos.net/Salvatore Vuono

Koszta János, a törvényszék szóvivője elmondta: a vádirat szerint a két férfi 2002-től folyamatosan együtt dolgozott, baráti, bizalmi kapcsolatban álltak egymással.

A 43 éves dunavarsányi M. József barátja kérésére tulajdonosa és ügyvezetője lett több kft.-nek is, ám a cégeket ténylegesen a későbbi áldozat irányította, és a bankszámlák felett is ő rendelkezett. Mindennek fejében az ígéret szerint M. József a remélt haszonból részesedésre számíthatott.

Az volt a feladata, hogy főnökét különböző megbeszélésekre, találkozókra vigye gépkocsival, valamint a cégek működésével kapcsolatos iratokat írjon alá. Mindezért egy ideig havi 100 ezer forintot kapott bankszámlán munkabér címén, további 100 ezret pedig zsebbe, valamint esetenként kisebb összegeket költségei fedezésére.

A sértett is több kft. tulajdonosa és ügyvezetője volt, és az egyik cége 2009-ben 144 millió forint erejéig hitelkeret-szerződést kötött egy bankkal. Mivel a pénz lehívásának feltételéül a bank jelzálogjogot kötött ki, a sértett megkérte a vádlottat, hogy dunavarsányi ingatlanját adja fedezetként.

M. József vonakodva, némi "fenyegetés" hatására, hozzájárult a dologhoz - derül ki a vádiratból. A két férfi kapcsolatában 2011-ben törés következett be, a sértett többször kifogásolta a vádlott munkavégzését, gyakran megalázóan beszélt vele az alkalmazottak előtt is.

A befelé forduló M. József ezeket a problémákat igyekezett magában elfojtani, de egyre nőtt benne a feszültség. Amikor a hitelező bank egy nagyobb összegű elmaradt fizetés miatt jelezte részbeni igényét a fedezet alatt álló házára, attól tartott, hogy a feleségével és négy gyermekével együtt utcára fog kerülni.

A vádlott 2012. november 12-én reggel a cég budaörsi telephelyének udvarán már sokadszor kérdezte meg főnökét, mit tudott intézni a banknál, mire a sértett durván visszaszólt, egyebek mellett azt mondta: "…mész a családoddal az utcára”.

Ezután megkérte M. Józsefet, hogy vegye ki a bélyegzőt a kocsiból, amelynek egyik tárolórekeszében aztán a férfi kezébe akadt egy kés. Ezt magához vette és nagy erővel mellkason szúrta főnökét, aki még megpróbált telefonálni, de a garázs előtt elesett és perceken belül meghalt. M. József közben a budaörsi rendőrségen feladta magát.

A pénteki tárgyaláson a bíróság végzést hirdetett ki, amely szerint a vádtól eltérően emberölésnek is minősülhet a bűncselekmény - közölte Koszta János. Hozzátette: míg az erős felindulásban elkövetett emberölés büntetési tétele 2-től 8 évig terjed, addig emberölésért 5 és 15 év közötti büntetés szabható ki.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.