Felőrlik a maradék szuverenitást is?

A Jobbik szerint megpróbálják térdre kényszeríteni Magyarországot

A Jobbik szerint Magyarország térdre kényszerítéséről, maradék szuverenitásának felőrléséről szólnak az Európai Bizottság által indított kötelezettségszegési eljárások.

2012.01.18 12:10MTI

Gyöngyösi Márton, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője szerdai budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta: egyetértenek azokkal, akik azt mondják, "Brüsszel nem Moszkva, annál lényegesen rosszabb". Míg Moszkva az elnyomás rendszerét nyílt, katonai eszközökkel hajtotta végre, addig Brüsszel a demokrácia és a közös értékek hazug jelszava mögött hajtja végre ugyanazt - fogalmazott.
   
Jelezte, a Jobbik euroszkeptikus állásponton van. Fel kell legalább most ismerni, hogy a 2003-as népszavazás a politikai elit hazugságkampányán alapult, és teljes mértékben félrevezették a magyar népet - hangoztatta a jobbikos politikus, aki szerint még ha akartak volna, akkor sem tudtak rendes döntést hozni, ezért kell újra megkérdezni a magyar nemzetet az uniós tagságról. Megjegyezte: 2003-2004-ben nem ilyen Európai Unióról volt szó, nem volt arról szó, hogy kevesebb, mint egy évtized elteltével Magyarországnak még a költségvetési politikáját is alá kell rendelnie a brüsszeli döntéshozóknak és a Nemzetközi Valutaalap akaratának.
   
Gyöngyösi Márton szerint az unióban is sokasodnak azok a döntéshozók és politikusok, akik egyre kevésbé mernének fogadni az unió túlélésére, és a "recsegő-ropogó unió" összedőlése előtt Magyarországon el kell kezdeni a politikai párbeszédet arról, hogyan keresik meg a kiutat romok alól.
   
Az ellenzéki politikus azt mondta, örömmel hallották az előző nap bejelentett Darányi-tervet, és ezúttal, "szeretnének a magyar kormánynak jó reggelt kívánni". Aki itt él Magyarországon, az tudhatja, hogy stratégiai ágazat egy van: a mezőgazdaság és az élelmiszeripar, erre építve kell keresni "a gazdasági feltámadás lehetőségeit" - mondta Gyöngyösi Márton. Kijelentette: az unión belül a mezőgazdaságnak és az élelmiszeriparnak nincs jövője, a csatlakozás és a tagság révén "sikerült ezt az ágazatot kivéreztetni". Szerinte bilaterális, multilaterális együttműködéseket keresve keleti nyitással lehet ezt a szektort "feltámasztani".

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.