Ünnepségeken vesz részt
Megkezdte gázai látogatását a Hamász vezetője
Negyvenöt év után először lépett palesztin földre pénteken Háled Mesaal, a Gázai övezetet uraló Hamász katari emigrációban élő vezetője, hogy részt vegyen a radikális iszlamista szervezet megalakulásának 25. évfordulójára rendezett ünnepségeken.
2012.12.07 14:57MTIMesaal 11 éves korában, az 1967-es "hatnapos háború" után hagyta el Ciszjordániát, Kuvaitban nőtt fel, azóta is mindig külföldön élt. A Gázai övezetben még soha nem járt, pénteki érkezése után először megcsókolta a földet - jelentette az izraeli média.
Tizenöt Hamász-vezető társaságában már csütörtökön az övezetbe érkezett Mesaal felesége leányaikkal együtt. Gázába tart a ciszjordániai Hebronból a Hamász katonai szárnya november 14-én megölt vezetőjének, Ahmed Dzsabarinak a rokonsága is. Mesaal a szombatra tervezett évfordulós ünnepségek fénypontjaként beszédet mond a szervezet felvonulásán, és háromnapos programjában a nyilvánosságra hozott program szerint szerepel a Hamászt alapító Ahmed Jaszin sejk otthonának, valamint Dzsabari házának a meglátogatása is.
Csütörtökön már elkészítették a felvonulás ünnepi tribünjét, amelynek dekorációja a "Felhőoszlop" hadművelet idején Izraelt lövő M-75-ös rakéta 13 méteres másolata, amelyre ráírták, hogy "Gázában készült". A látogatás mindössze két héttel követi az izraeli "Felhőoszlop" hadműveletet, amelynek idején mintegy 15oo rakétát lőttek ki az övezetből izraeli területre, miközben Izrael körülbelül ugyanennyi légicsapást mért a Gázai övezetre.
"Mesaal látogatása a megszállással szembeni ellenállás győzelmének a gyümölcse" - mondta Számi Abu Zuhri Hamász-szóvivő. A Ciszjordániát irányító rivális, világi nacionalista Fatah párt is elfogadta több mint egy évtized után első alkalommal a meghívást a Hamász 25-ik születésnapi ünnepségére, amiben a két szervezet közeledésének újabb jelét látják.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


