Magára hagyta babáját...
Paplanhuzatba csavarta újszülöttjét: öt évet kapott a gyilkos anya
Jogerősen helybenhagyta a Pécsi Ítélőtábla kedden annak a nőnek a büntetését, akit korábban öt év letöltendő börtönbüntetéssel sújtottak, mert megölte újszülött gyermekét 2008-ban Dunaföldváron.
2011.01.18 14:36MTIA táblabíróság Makai Lajos vezette tanácsa megalapozottnak találta az ügyben első fokon eljáró Tolna Megyei Bíróság határozatát és a huszonegy éves vádlottat tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölésben mondta ki bűnösnek.
A tényállás szerint a szolnoki illetőségű nő 2007 végén esett teherbe. A gyermeket nem akarta, de már volt abortusza és egy újabb terhességmegszakítás következményeitől tartva úgy döntött: megszüli a kisbabát.
Terhességét a háziorvosa megállapította, nőgyógyászati vizsgálatra előjegyezte a nőt, a vádlott azonban sem nőgyógyászt, sem terhességgondozót nem keresett fel.
A kismama 2008. augusztus 19-én Dunaföldvárra utazott egyik férfi ismerőséhez és családjához. Két nappal később megkezdődtek a szülési fájdalmai, görcsökre panaszkodott, ezért ismerősei orvost akartak hívni hozzá, de ezt a nő visszautasította.
Másnap, amikor egyedül maradt a lakásban, egészséges lánygyermeknek adott életet, akit egy paplanhuzatba csavart és ágytakarót rakott rá úgy, hogy elfedje a gyermek arcát. Ezután a mosdóba ment.
Az ágyon hagyott, de életjeleket már nem adó gyermeket a hazatérő vendéglátók fedezték fel és értesítették a mentőket, akik az újszülöttet megpróbálták, ám nem tudták újraéleszteni.
Az anya ellen eljárást indított a rendőrség.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
- 8:15 Európa Tanács: a sajtószabadság védelme kötelezettség, nem lehetőség
- 6:13 Kína szerint a koronavírus-járvány az USA-ból indulhatott ki
- 22:15 Halálos áldozata is van az észak-kínai robbanásnak
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06