Éllovasból sereghajtók
Fidesz: az MSZP tönkretette az országot!
A Fidesz szerint azok, akik tönkretették Magyarországot, nem lehetnek alkalmasak annak a válságnak a kezelésére, amit éppen maguk okoztak.
2009.07.20 06:54MTICser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivője az MTI-hez vasárnap eljuttatott közleményében azt írta: attól, hogy az MSZP néhány óra alatt közlemények tömegét adja ki, attól a tény még tény marad, Magyarországon 2002 óta a szocialisták vannak kormányon.
Ezt az országot az MSZP tette tönkre, tette éllovasból sereghajtóvá.
Magyarországon egy kockázati tényező van, az a Gyurcsány-Bajnai korszak maga - írta a politikus, aki szerint az MSZP politikájának a kudarca hatalmi, politikai és gazdasági válságot eredményezett és ezt fokozta a nemzetközi krízis. Ez a politika pedig a válságot kezelni nem, legfeljebb félrekezelni tudta.
A Fidesz helyettes szóvivője ezzel Lendvai Ildikó MSZP-elnök és Török Zsolt szocialista országgyűlési képviselő vasárnapi közleményére reagált.
Lendvai Ildikó az egyik nemzetközi hitelminősítőre hivatkozva arra emlékeztetett, hogy a hitelminősítő nemrégiben azért nem javított Magyarország besorolásán, mert elemzése szerint a kormány törekvései ugyan sikeresek, de Orbán Viktor nyilatkozatai az állami kiadások növeléséről, a takarékosság feladásáról túl nagy kockázatot jelentenek.
Az MSZP ezért arra kéri Orbán Viktort, legalább néhány hétig ne tegyen gazdasági nyilatkozatokat; ha már javítani nem tud, vagy nem akar, legalább ne is rontson a magyar gazdaság megítélésén - írta az MSZP elnöke.
Török Zsolt képviselő Orbán Viktor szombati tusnádfürdői beszédére reagálva kifejtette: az ellenzék vezére hatalomtechnikai kérdésekről értekezett, kétharmados többségről, politikai szekértáborokról és hatalmi taktikákról beszélt, úgy téve, mintha a gazdasági világválságnak nem is lennének magyarországi hatásai.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


