Koronavírus
Az árusok abban bíznak, hogy a vevők tartják az idősávokat
A kereskedelem villámgyorsan felkészült a keddtől érvényes rendre.
2020.11.24 09:48MTIAz árusok abban bíznak, hogy a vevők betartják az idősávokat kijelölő új szabályozást, amelyet a koronavírus-járvány elleni védekezés jegyében vezettek be - írta a keddi Magyar Nemzet.
A lap szerint a kereskedelem villámgyorsan felkészült a keddtől érvényes rendre, amely a 65 év alattiaktól igényel fokozott alkalmazkodást a mindennapokban, miközben az idősebbeket sem menti fel az alól, hogy továbbra is megfontolják az üzletek látogatását.
A szigorításokhoz szokott bolti dolgozók úgy vélekednek, hogy előfordulhatnak érdekes helyzetek, például egy maszkos vásárló korának ellenőrzésekor. Mivel a kereskedő nem igazoltathat, a maszk levétele pedig szigorúan tilos az üzletekben, újabb ellenőrzési praktikákra lehet szükség - emelték ki a cikkben.
Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára azt mondta a Magyar Nemzetnek, hogy villámgyorsan kellett felkészülni: nem csupán az új feliratozások igényeltek erőfeszítéseket, hanem a napi munkaszervezésben, árurendelésben is igazodni kellett a hétköznaponként 9 és 11, hétvégenként 8 és 10 óra között változó fogyasztói igényekhez.
Neubauer Katalin, a Magyar Nemzeti Kereskedelmi Szövetség főtitkára úgy vélekedett, hogy a tavaszi háromórás idősávnál kedvezőbb a kétórás szűkítés, amely ráadásul egyezik az idősek igényeivel. Hozzátette: az iparcikkeket kínáló üzleteket nem korlátozza az idősáv, vagyis az ajándék-, a ruha-, a cipő-, a bútor- és a játékboltok továbbra is zavartalanul vehetnek részt az ünnepi kereslet kiszolgálásában.
Bubenkó Csaba, a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének elnöke azt hangoztatta, hogy az idősek csak magukra tudnak vigyázni, és mivel továbbra is egész nap lehetőségük van a bevásárlásra, oda kell figyelniük arra, hogy elkerüljék a tömeget.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:15 Beszakadt Gubacsi híd - díjmentesen lett a közösségi közlekedés
- 8:13 Az ország egyes részein 15-17 nappal nőtt a hőhullámos napok száma 1901 óta
- 6:11 Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása
- 22:10 56 Gidrán harcjárművel bővül a Magyar Honvédség eszközparkja
- 20:51 Tűz veszélyeztette a szentendrei skanzent
- 18:49 A Liverpool visszavonultatja a 20-as mezt Diogo Jota tiszteletére
- 16:43 Tragédia a Himalájában: életét vesztette Klára Kolouchová, Csehország legendás hegymászója
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06