Negyvenmillió éves fosszíliákat találtak

Mianmar az ember bölcsője?

Az elzárt ázsiai ország diktatórikus kormánya ősmaradványok laboratóriumi elemzése alapján azt állítja: Mianmar az ember bölcsője.

2011.07.25 19:17MTI

"Nemzetközi szervezetek laboratóriumi tesztjei és elemzései révén egyetértés alakult ki abban, hogy a Pontaungban talált főemlős fosszíliák 40 millió évesek, vagyis régebbiek az Afrikában talált ősmaradványoknál" - írta hétfőn a mianmari állami lap.
   
Ezzel a világ is elismeri, hogy Mianmar a "világ forrása" - idézte az újság a kulturális minisztert. A rezsim azonban nem szolgált részletekkel a kutatásban részt vevő nemzetközi szervezetekről.
   
A vizsgálatok tárgya 1979-ben felfedezett ősmaradvány-töredékek. Kutatók évek óta vitáznak arról, hogy majmok és az ember ősének fosszíliáiról van-e szó. Sokan túl kicsinek tartják az ősmaradványokat ahhoz, hogy egyértelmű választ adjanak erre a kérdésre.
   
A tudomány világában jelenleg széles körben elfogadott elmélet szerint a modern ember Afrikából származik és onnan terjedt el.
   
Németországban kutatók 2009-ben bemutattak egy főemlős fosszíliát, Idát, amelynek korát 47 millió évesre becsülték. Amerikai és indiai szakemberek 2008-ban egy vélhetően több mint 50 millió éves emberszabású ősmaradványának felfedezéséről írtak az amerikai tudományos akadémia folyóiratában (PNAS).

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.