Jegelték a rendező új filmjét is...

Hazudott az ügyész - Polanskit továbbra is kiadnák Amerikának

A Los Angeles-i kerületi ügyészség Roman Polanski ügyében közölte: nem engednek Hollywood nyomásának, továbbra is a filmrendező kiadatását kérik. Eközben David Tells nyugalmazott ügyész bevallotta: hazudott a Polanski-dokumentumfilmben, amikor állította, hogy a rendező elleni perben befolyásolta a bírót.

Képekben az Oscar-díjas filmrendező, Roman Polanski képgaléria

2009.10.01 13:30MTI

A Los Angeles-i kerületi ügyészség Roman Polanski ügyében közölte: nem engednek Hollywood nyomásának, továbbra is a filmrendező kiadatását kérik.

Az ügyészi hivatal szóvivője elmondta, hogy nem hajolnak meg a rendező letartóztatása ellen tiltakozó és szabadon engedését követelő hollywoodi sztárok kérése előtt, és nem is terveznek egyeztetést a hírességekkel.

A Polanski elengedése érdekében Franciaországban indított nemzetközi petíciót a filmes ipar több mint 100 személyisége írta alá, többek között olyan hollywoodi sztárok, mint Woody Allen, Martin Scorsese és David Lynch, továbbá Wim Wenders, Pedro Almodóvar, Tilda Swinton és Monica Bellucci.

Roman Polanski fiatalon

Debra Winger színésznő azt mondta: egy három évtizeddel korábbi ügyről van szó, "mellette állunk, várjuk szabadulását és következő remekművét".

Harvey Weinstein Oscar-díjas producer szerint Polanski humanista, és az igazságszolgáltatás tévedésének áldozata.

Közölte, ha kell, megkeresi Arnold Schwarzenegger kormányzót is, hogy vesse latba befolyását. Amerikai megfigyelők szerint a hollywoodi elit véleménye azonban elüt az átlag amerikaiak megítélésétől.

A Los Angeles Times című napilap honlapján nagyjából csak minden harmincadik komment támogatja Polanskit, a túlnyomó többség azon a véleményen van, hogy a rendezőnek felelnie kell azért, amit tett.

Polanski szabadon engedését a nemzetközi filmvilág legismertebb személyiségei közül nem mindenki támogatja; Luc Besson híres francia rendező például nem hajlandó aláírni a petíciót. Mint fogalmazott, szereti Polanskit, de senki nem állhat a jog felett.

Katie Buckland, a CWLC kaliforniai női jogvédő központ vezetője úgy foglalt állást: Polanski támogatása "azt az üzenetet küldi, hogy a gazdagok és hatalmasok elkövethetnek olyan bűncselekményeket, amelyeket senki más nem úszna meg".

Szerinte az ügyben az a legaggasztóbb, hogy az emberek nem képesek felfogni, hogy egy ilyen bűncselekmény milyen hatással van egy 13 éves lányra.

Hangsúlyozta, hogy ebből a szempontból semmilyen jelentősége nincs annak, hogy Polanski csodálatos filmeket készített.

David Clohessy,
a papok által zaklatottak érdekében fellépő hálózat vezetője azt érzi ki a Polanski-ügyből, hogy a gazdagságot és hatalmat felhalmozó emberek mintha a társadalmi szabályok és elvárások felett állnának.

Szerinte nagyon rossz üzenet lenne a bűnözők irányában, ha az igazságszolgáltatás nem lépne fel a filmrendezővel szemben.

[1/3]next
  1. 1. oldal
  2. Hazudott az ügyész
  3. "Nem áll sem a törvények felett, sem a törvények alatt"

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.