BÁV
Kétnapos karácsonyi ékszer- és ezüstaukció
A 250 darabot számláló ékszerkínálatból figyelemre méltó a 19. század derekán készült biedermeier karkötő, valamint a rózsacsiszolású gyémánttal díszített fülbevalópár.
Az ünnepi aukció választékában egyedi különlegességek, divatos ékszerek és értékes használati tárgyak egyaránt megtalálhatók - olvasható a BÁV közleményében.
Mint írják, a 250 darabot számláló ékszerkínálatból figyelemre méltó a 19. század derekán készült biedermeier karkötő, valamint a rózsacsiszolású gyémánttal díszített fülbevalópár. A 19. század divatjának egyik emléke, a két gyémánttal ékített, elegáns fekete ékszer mellett brill és art deco melltűk, gyűrűk, ékszergarnitúrák, valamint egy 3,5 karátos briliáns szoliter gyűrű is szerepel a tételek között.
Varga Miklós ötvösművész több díjat nyert nemzetközi kiállításokon. Jellegzetes pókhálótechnikával szőtt platina és fehérarany ékszereire, valamint tahiti, édes- és sósvízi gyöngysorokra is licitálhatnak az érdeklődők.
A férfivásárlók érdeklődésére tarthatnak számot az elegáns Tag-Heuer, Breitling, Movado, Patek Philippe, Omega öltöny- és sportórák, a gyöngyházbetétes vagy briliánssal díszített mandzsettagomb-garnitúrák és a vadászékszerek. A tételek közül a legmagasabb kikiáltási árról, hét millió forintról egy karkötős Rolex luxus női ékszeróra indul.
A második nap ezüstkínálatában a magyar ötvösművészet tárgyain túl a 19-20. századi bécsi mesterek művei is szerepelnek. Licitálni lehet bécsi biedermeier tálakra, gyümölcskínálókra, cukortartókra, gyertyatartópárokra, valamint historizáló és neorokokó tárgyakra, köztük egy nagyméretű bécsi kandeláberpárra is.
Mint írják, a bécsi szecessziós ötvösműhelyek művészi értékű munkái közül kiemelkedik egy díszváza, palástján préselt virágdíszekkel, valamint két különleges formájú, szecessziós ornamentikával dekorált tálca.
A historizmus stílusában készült művek mellett a 20. századi pesti ötvösök tehetségét bizonyítják az art deco stílusú asztali ezüsttárgyak és garnitúrák. A BÁV közleménye szerint külön figyelmet érdemel egy öt darabból álló kiöntőgarnitúra, valamint a Horváth Henrik műhelyében, az 1920-as években készült garnitúra teafőző állvánnyal.
Komoly licitharc mellett kelhet el az 1760 körül Prágában készült barokk úti fűszertartó, Josef Schneider bécsi mester empire kávéskannája, valamint az 1857-re datált, aranyozott bécsi rokokó misekehely Christian Sander Söhne műhelyéből - írták az MTI-hez eljuttatott tájékoztatóban.
Kapcsolódó írások:
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:52 Pécs mutatkozik be a Magyar Zene Háza Város a Házban idei sorozatában péntektől vasárnapig
- 4:51 Párizs és Berlin hivatalosan is elindította közös harcműprojektjét
- 3:48 Átadták a megújult Véső úti Sportközpontot Szolnokon
- 2:45 Budapesten ad koncertet Anneke van Giersbergen
- 1:30 Czomba Sándor: egyre többen lépnek a munkaerőpiacra
- 0:30 Már idén milliárdos üzletté nőheti ki magát a női élsport
- 23:30 Több mint száz színésszel felvett új hangoskönyv-sorozat készül a Harry Potter-regényekből
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06