Planetárium

Kutatók éjszakája: csodálatos univerzum és a 2012-es "világvége"

Űrkalandozásokra és a csodálatos univerzum megismerésére invitálja a látogatókat szeptember 28-án, a Kutatók éjszakáján a TIT Budapesti Planetárium, amelynek rendezvényein szó esik majd a 2012-es "világvége" valószínűségéről is.

2012.09.23 08:27MTI

A Csodálatos Univerzum 3D-s előadásán animációs technika segítségével ismertetik meg az érdeklődőkkel a Naprendszer bolygóit és a galaxisokat. "A térhatású alkotás lenyűgözően mutatja be a Naprendszer bolygóinak világát, az űrkutatást, a különféle űrszondákat, teleszkópokat és az űrrepülőgépet. Ezeken kívül még betekintést nyerhetnek az idegen galaxisok világába is a látogatók" - olvasható az ismertetőben. A Planetárium űrkalandozásokra is invitálja a résztvevőket, akik az utazás során a tér-idő járatok segítségével az univerzum különböző vidékein barangolhatnak. 

A Világvége 2012?! című program keretében az érdeklődők megtudhatják, hogy valóban kozmikus katasztrófa fenyegeti-e civilizációnkat. A sötét űr mélyéből vajon tényleg egy Nibiru nevű, halált osztó égitest tart bolygónk felé, amely 2012-ben ér el bennünket, épp amikor a maja naptár lejár? Mire számíthatunk, ha mindez bekövetkezik? Ezekkel a kérdésekkel is foglalkozik a Planetárium programja. 

A Kutatók éjszakáján az érdeklődők megismerkedhetnek az űrkutatás történetével: korabeli felvételek elevenítik fel az űrkutatás hajnalát, a rakétatechnika fejlődését és a Naprendszer meghódítását. Újraélhetik a látogatók az űrkutatás legnagyszerűbb pillanatait: az első műhold fellövését, Gagarin utazását, az első Holdra-lépést, s bepillanthatnak a modern űrhajósok mindennapjaiba, a Nemzetközi Űrállomás életébe is. Látványos animációkkal "villantják fel" az űrkutatás jövőjét, elemzik a Mars meghódításának lehetőségét, és az érdeklődők megízlelhetik az asztronauták étkeit is. 

Hetedik alkalommal rendezi meg idén a Tempus Közalapítvány a Kutatók éjszakáját, amelynek a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány az egyik társszervezője. Az Európai Bizottság támogatásával 2005 óta Európa-szerte megvalósuló egész napos, fesztiváljellegű esemény célja a tudomány és a kutatói pálya népszerűsítése.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.