Offshore-botrány

Alapítója szerint a nyomozók még nem keresték meg a panamai ügyvédi irodát

Az offshore-botrány alapjául szolgáló információtömeget, a 11 és fél millió e-mailt nem belülről szivárogtatta ki valaki, hanem egy külföldi számítógépről törtek be az iroda informatikai rendszerébe.

2016.04.09 15:48MTI

A panamai offshore-botrány középpontjában álló ügyvédi irodát még nem keresték meg nyomozók - mondta a Bild című német lapnak adott és szombaton megjelent interjújában a Mossack Fonseca egyik alapítója, Ramón Fonseca.

Az offshore-botrány alapjául szolgáló információtömeget, a 11 és fél millió e-mailt nem belülről szivárogtatta ki valaki, hanem egy külföldi számítógépről törtek be az iroda informatikai rendszerébe - állította. Mint mondta, tudja is, hogy melyik országban volt a számítógépes kalóz, amikor az adatokat megszerezte, de nem árulhatja el. Ramón Fonseca elmondta, hogy a kalózkodás miatt feljelentést tettek a panamai hatóságoknál.Utalt arra, hogy minden nap, amikor a lapokban megjelenik valami a kiszivárogtatott dokumentumokból, a hatóságok bejelentik, hogy nyomozást indítanak az iroda ellen adócsalás gyanúja miatt. "Mi teljes mértékig együttműködőek vagyunk, de még senki nem vette fel velünk a kapcsolatot" - tette hozzá.

Juan Carlos Varela panamai elnök szerdán bejelentette, hogy kormánya hazai és nemzetközi szakértőkből álló, a közép-amerikai ország pénzügyi gyakorlatait vizsgáló bizottságot hoz létre. Múlt vasárnap hatalmas információtömeg került nyilvánosságra a panamai Mossack Fonseca ügyvédi irodától a világ volt és jelenlegi politikai vezetői, valamint üzletemberek, hírességek, neves sportolók és bűnözők titkos offshore üzleteiről.

A több százezer céggel kapcsolatos adatokat egy titkos forrás szivárogtatta ki a Süddeutsche Zeitung című német lapnak, amely az Oknyomozó Újságírók Nemzetközi Konzorciumával (ICIJ) együttműködve látott hozzá a dokumentumok feldolgozásához és közzétételéhez. Ramón Fonseca, aki egészen a közelmúltig a panamai kormánypárt elnöke volt, és különleges tanácsadói szerepet töltött be Juan Carlos Varela elnök kabinetjében, februárban kényszerült lemondani, miután a Mossack Fonseca brazíliai leányvállalatát kapcsolatba hozták egy megvesztegetési üggyel.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.