Illegális bevándorlás
Hetvenhét határsértőt fogtak el a román határőrök Nagylaknál
Teherautókba rejtve próbáltak illegálisan átkelni a román-magyar határon.
2023.03.14 11:21MTIHetvenhét határsértőt fogtak el az elmúlt 24 órában a nagylaki határátkelőnél a román határőrök, teherautókba rejtve próbáltak illegálisan átkelni a román-magyar határon - közölte kedden a román határrendészet.
A testület nagyváradi területi felügyelősége szerint a bangladesi, pakisztáni, indiai, szíriai és etiópiai származású migránsok kamionokba rejtve próbáltak átkelni a román-magyar határon a nagylaki határátkelőnél, a járműveket két román és egy török állampolgár vezette. Ellenük embercsempészet vádjával indult eljárás - írta keddi közleményében a román határrendészet.
A két Romániában, illetve egy Törökországban bejegyzett jármű a kísérőlevél szerint kábeleket és faanyagot szállított több nyugat-európai cégnek. A 77 határsértőt a rakomány mögött rejtették el.
A román határrendészet embercsempészet és illegális határátlépés vádjával indított büntetőeljárást.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:38 Magára hagyták a babát a tűzforró autóban
- 10:36 Elbontják a Balaton legszebb kilátóját
- 8:34 Hatalmas erdőtüzek Németországban - evakuálni kell a lakosságot
- 6:12 BM: szeptembertől és januártól tovább emelkedik a tanárok és az óvónők bére
- 20:07 Négy francia megyében továbbra is a legmagasabb szintű a hőségriasztás
- 18:52 Minden idők legforróbb júniusán van túl Spanyolország
- 16:16 Új vércsoportot fedeztek fel francia kutatók - egyedülálló eset a világon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06