Autósport
Forma-1 - Személycserék a kínlódó McLaren vezérkarában
Távozik a Forma-1-es McLaren istálló ügyvezető igazgatói posztjáról James Key, a várakozásoktól messze elmaradó brit csapat vezetőségében ugyanis átalakításokat hajtanak végre.
2023.03.23 18:16MTIKey 2019-ben a Toro Rossótól érkezett a McLarenhez, most viszont az idény első két, balul sikerült futama után távoznia kell, feladatkörét pedig három személy között osztják el, ők technikai igazgatói posztot kapnak. Egyikük, David Sanchez a Ferraritól igazol át a McLarenhez, de ő csak jövőre kezdi meg a munkát a brit istállónál.
Peter Prodromou és Neil Houldey a McLaren kötelékén belül lép feljebb, s Sanchezzel együtt majd Andrea Stella csapatfőnöknek jelentenek.
A McLaren tavaly csak ötödik lett a konstruktőrök világbajnoki pontversenyében, a mostani idényt pedig a mezőny hátsó felében szerénykedve kezdte Bahreinben és Szaúd-Arábiában is. A szakértők szerint szép jövő előtt álló brit Lando Norris pályafutása szempontjából döntő jelentősége lehet annak, hogy a McLaren minél előbb visszataláljon a sikert jelentő útra. Norris legutóbb Dzsiddában csupán 17. lett, miközben újonc csapattársa, az ausztrál Oscar Piastri két hellyel előtte végzett.
A világbajnoki idény jövő hétvégén Ausztráliában folytatódik.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:16 Új vércsoportot fedeztek fel francia kutatók - egyedülálló eset a világon
- 14:53 Fontos adóváltozások léptek hatályba
- 14:52 3%-os kedvezményes elsőlakáshitelt jelentett be Orbán
- 13:07 Fekete az ég alja - talán kezd normalizálódni a helyzet a MOL-finomítóban
- 12:20 Kizártak egy magas rangú katonatisztet a kínai hadsereg legfelsőbb parancsnokságából
- 10:20 Alföldi zebracsikó született a Szegedi Vadasparkban
- 8:18 Idén is várja a szórakozni vágyókat a debreceni Campus Fesztivál
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06