Új készítmények a gyógyszeriparban!

Az új készítményeket azonban nem csupán az Alzheimer-kórra alkalmazhatjáik

Brit kutatók szerint új agyfényesítő gyógyszerek dömpingje várható a következő évtizedekben, a készítményeket azonban nem csupán az Alzheimer-kór és más, szellemi leépüléssel járó betegség gyógyítására alkalmazhatják.

2008.05.22 17:13MTI

A tudósok az Orvostudományi Akadémia megbízásából végeztek felmérést, amelynek alapján jelentést készítettek a brit kormány számára. Mint rámutattak, az agyműködést stimuláló gyógyszerek rövid távon javítják a memóriát és a gondolkodás gyorsaságát. 

Ennek megfelelően a készítmények igen hasznosak lehetnek az intellektuális hanyatlással járó úgynevezett neuródegeneratív kórképek, valamint a mentális zavarok és az addikció kezelésében. A betegeken kívül azonban ezekre a medicinákra rákaphatnak a diákok, hogy sikeresen vegyék a vizsgákon az akadályokat, ahogy hasznosak lehetnek az agystimulálók a munkahelyi hajrában is. 

A vizsgálatban résztvevő Les Iverson oxfordi kutató szerint a gyártók igen érdekeltek az új "agystimulálók" kifejlesztésében. - "Arra akartuk most felhívni az illetékesek figyelmét, hogy ez a kutatási terület rohamléptekkel fejlődik, s fel kell készülnünk egy sor új gyógyszer megjelenésére a következő években" - mondta. "Most kell lépnünk, hogy megfelelően szabályozzuk az agykutatás által e betegségek kezelésére és megelőzésére kínált lehetőségeket, s ugyanakkor elejét vegyük a készítmények nem rendeltetésszerű alkalmazásának és a hozzászokásnak" - hangsúlyozta Gabriel Horn, a Cambridge-i Egyetem kutatója, aki a vizsgálatot irányította. 

A tudósok szerint ezt mindenekelőtt úgy lehet biztosítani, hogy elegendő pénz álljon rendelkezésre az új gyógyszerek biztonságát és hatékonyságát tesztelő kutatásokra. Ami az addikciót illeti, a gyógyszerekkel kapcsolatos visszaélések társadalmi és gazdasági következményeinek orvoslása évente 15 milliárd fontba (4620 milliárd forintba) kerül a brit költségvetésnek. "Az a gond, hogy a tudomány ma már jobban érti, milyen agyi mechanizmusok által alakul ki a hozzászokás, ám nem túl sok minden történt az addikció kezelésére szolgáló hatékonyabb gyógyszerek kifejlesztése érdekében. 

Ösztönözni kell a kutatásokat támogató szponzorokat és a gyógyszeripart, hogy prioritásként kezelje az addikciót és több innovatív gyógymódot fejlesszenek ki" - mutatott rá Gabriel Horn.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.