Sorozatosan fordulnak majd az ügyészséghez

Tarlós úgy gondolja, hogy a BKV és a főváros vezetése félrevezetik a közvéleményt

A fővárosi ellenzék a közeljövőben sorozatban fog az ügyészséghez fordulni, mivel úgy látják, remény sincs arra, hogy a BKV-nál és a főváros vezetésében történtekről a közvélemény hiteles tájékoztatást kapjon - közölte Tarlós István szerdai sajtótájékoztatóján.

2009.08.19 12:30MTI

A Fidesz fővárosi frakcióvezetője példaként öt ügyet nevesített, amelyekkel a vádhatósághoz fognak fordulni: ezek négy tanácsadói szerződéssel, valamint Hagyó Miklós MSZP-s főpolgármester-helyettes szóvivőjének - akit Tarlós István H. É.-ként említett - párhuzamos munkaköreivel kapcsolatosak. Azonban még nem biztos, hogy ez a vége - jegyezte meg Tarlós István.

Hagyó Miklós szóvivőjének ügyéről kifejtette: H. É. az MSZP-s főpolgármester-helyettessel mint megbízóval való szerződéses jogviszonya mellett főállásban, teljes munkaidősként, havibéresként dolgozott 2007-től egészen keddig a BKV-nál.

"Ez azt jelenti, hogy napi nyolc órát a BKV-nál kellett volna dolgoznia" - mondta a fideszes frakcióvezető, majd idézte a BKV kommunikációs igazgatójának keddi közlését, miszerint "Horváth Évát munkatársként nem látta a BKV-nál".

Tarlós István közölte: 2007. február óta fizetéssel, prémiummal, egyéb juttatással együtt H. É. számára a BKV 23 millió 600 ezer forintot fizetett ki.

"Nyilván feltételezhető, hogy H. É., mint Hagyó Miklós legközelebbi munkatársa a főpolgármester-helyettes háta mögött intézte ezt a dolgot BKV-nál" - fogalmazott némi iróniával.

Horváth Évát kedden menesztették a BKV-tól. A szóvivő - szintén kedden - cáfolta az Index internetes hírportál azon információit, amelyek szerint 300 ezer forint alatti nettó fizetését számos prémiummal és jutalommal tették kedvezőbbé a cégnél, így több mint két és fél éves munkaviszonya alatt 10 millió forintnyi prémiumhoz jutott.

Tarlós István sajtótájékoztatóján kifejtette, a további ügyek - az úgynevezett tanácsadói szerződések -, amelyekkel a fővárosi Fidesz-KDNP az ügyészséghez fordul: a milleniumi földalatti "luxusmetróvá történő pozicionálásáról" szóló 7,5 millió forint plusz áfás szerződés; a libegő és a sikló népszerűsítéséről készített, szintén 7,5 millió plusz áfás tanulmány; egy 50 millió forintos válságkommunikációs tanácsadói szerződés a közszolgálati televízió akkori elnökének egyik közeli rokonával; valamint egy 32 milliós szerződés a Political Capitallal a "BKV érdekeinek kormányzati érvényesítését és kormányzati megítélésének javítását célzó lobbistratégia kidolgozására".

A felsorolt összegeket közpénzből fizették ki, amelyeknek "felhasználást még fél évvel ezelőtt is titokszobában igyekeztek őrizni" - mondta Tarlós István.

A fideszes frakcióvezető hangsúlyozta: megítélésük szerint a komplett budapesti MSZP belebukott a BKV körüli ügyekbe, "ha egyáltalán megáll ez az egész a BKV-nál, és nem terjed ki más közszolgáltató cégekre is".

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.