Légi közlekedés

Megérkezett az Air Algerie első járata Budapestre

Legutóbb 1992-ben kötötte össze légi járat Algírt a magyar fővárossal.

2016.09.15 14:41MTI
MTI/Illyés Tibor

Megérkezett az Air Algerie első járata Algírból a Liszt Ferenc nemzetközi repüléterre, a gép fogadása után tartott sajtótájékoztatón Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kiemelte: Budapest lett a légitársaság első kelet-közép-európai úti célja.

Az új járat heti kétszer, csütörtökönként és vasárnaponként közlekedik majd. Legutóbb 1992-ben kötötte össze légi járat a két várost. A Boeing 737-est a szokásoknak megfelelően vízsugárral köszöntötték, a gép pilótái pedig a magyar és az algériai zászlót lógatták ki a pilótafülkéből.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a járat fogadása után tartott sajtótájékoztatón emlékeztetett rá, hogy 2014 februárjában vetődött fel a közvetlen járat igénye.

Hangsúlyozta, Algériával nem csak a politikai és gazdasági, de az emberek közti közvetlen kapcsolat is kiemelkedő, Észak-Afrikában ebben az országban van az egyik legnagyobb magyar diaszpóra.

Az elmúlt évben 110 millió dollár volt a két ország közti forgalom, ezt szeretnék tovább növelni a járat segítségével - mondta Szijjártó Péter, hozzátéve: száz ösztöndíjat ajánlottak fel algériai fiataloknak magyar egyetemeken, a programra háromszoros volt a túljelentkezés.

Budjema Talai algír közlekedési miniszter beszédében a magyar és algír kapcsolatokat méltatta, mint mondta, az új járat új együttműködések kialakítását segítheti elő.

Hangsúlyozta, hogy Algériát fontos bázissá szeretnék tenni a légi közlekedésben is, ezért minőségi szolgáltatást akarnak nyújtani.

Abdelkader Dehendi, Algéria magyarországi nagykövete beszédében szintén kiemelte a Magyarország és Algéria közötti, 54 évvel ezelőtt megkezdődött "történelmi" barátságot. Hozzátette: az új útvonal új hídfőként szolgálhat az üzleti kapcsolatokban.

Mohamed Abdou Bouderbala, az Air Algerie vezérigazgatója reményét fejezte ki a járat sikerével kapcsolatban, jelezve, hogy felméréseik szerint több százezres utasforgalmi potenciál van a budapesti járatban, amely a 44. úticélja a légitársaságnak.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.