Ügyek

Kvótareferendum: el kell hárítani a terrorveszélyt

Tuzson Bence a sajtótájékoztatón a kormány nevében részvétét fejezte ki és segítséget ígért a Duna-Rajna-Majna-csatornán történt hajóbalesetben meghalt magyarok hozzátartozóinak.

2016.09.12 00:30MTI

A bevándorlás okozta terrorveszély elhárítása érdekében mindent meg kell tenni, az egyik legfontosabb eszköz az október 2-i kvótanépszavazás - mondta a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján.

Tuzson Bence felidézte, hogy az Egyesült Államokat 15 évvel ezelőtt, 2001. szeptember 11-én ért támadással új korszak kezdődött a terrorizmus történetében. Az utóbbi időszakban azonban Európába is "beköltözött" a terror - folytatta -, az elmúlt egy évben több mint 300 ember vesztette életét terrorcselekmények miatt a kontinensen.

Bár a bevándorlók többsége áldozat - áldozata saját kormányának, az Európai Unió hibás bevándorláspolitikájának és az embercsempészeknek -, "mégis a bevándorlással együtt a terror (...) ideköltözött hozzánk, az európai emberek közé" - fogalmazott.

Tuzson Bence szavai szerint Európában "a terrorveszély állandósult", "egyik pillanatról a másikra kivégzőhellyé változhat a metró, a repülőtér, a vonat, a templom, az áruház, a fesztivál vagy akár egy tengerparti sétány". A kontinens sok térségében megszűnt a mindennapok biztonsága, félelem uralkodik, és ha nem teszünk valamit, ez a folyamat nem fog megállni - hívta fel a figyelmet, hozzátéve: Magyarország sem tartozik a teljesen veszélytelen területek közé.

A terror okát kell megszüntetni - mondta -, mert addig nincs tökéletes biztonság. Ezért szükséges a bevándorlás megállítása, aminek az egyik legfontosabb eszköze a népszavazás, így "kérünk mindenkit, hogy október 2-án mondjon nemet a kötelező betelepítésre" - fejtette ki az államtitkár, aki a kormány már meghozott intézkedései közül megemlítette többek között a fizikai és a jogi határzárat, valamint a határ élőerős biztosítását.

Tuzson Bence a sajtótájékoztatón a kormány nevében részvétét fejezte ki és segítséget ígért a Duna-Rajna-Majna-csatornán történt hajóbalesetben meghalt magyarok hozzátartozóinak.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.