Salgótarjánban

Átadták a rehabilitációs hatóság akadálymentesített épületét

A munkák során három modern vizsgálóhelyiséget alakítottak ki a megyeháza földszinti épületszárnyában. Az ingatlan egyaránt akadálymentessé vált a látás- és hallássérült, az értelmi fogyatékossággal élő, valamint a mozgásukban korlátozott emberek számára.

2014.12.12 22:30MTI

A Nógrád Megyei Kormányhivatal Rehabilitációs Szakigazgatási Szerve korszerűsített, akadálymentes épületét adták át pénteken Salgótarjánban. Szabó Sándor kormánymegbízott elmondta: a megváltozott munkaképességűek rehabilitációjának feltételeit segíti a fejlesztés, amely az Európai Unió 76 millió forintos támogatásából valósult meg.

A munkák során három modern vizsgálóhelyiséget alakítottak ki a megyeháza földszinti épületszárnyában. Az ingatlan egyaránt akadálymentessé vált a látás- és hallássérült, az értelmi fogyatékossággal élő, valamint a mozgásukban korlátozott emberek számára. Új, korszerű vizsgálóeszközök beszerzése is folyamatban van - mondta a kormánymegbízott, aki a fejlesztést úgy értékelte, hogy ez a valódi közszolgálat.

Ruzsik Zsuzsanna, a rehabilitációs szakigazgatási szerv igazgatója ismertette: a hatóság 2012 júliusától működik orvosszakértői, elbíráló, valamint foglalkoztatási rehabilitációs területen. Az igazgató hangsúlyozta, hogy sokkal könnyebb lesz az ügyintézés az akadálymentes környezetben.

Tóth Sándor, a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal (NRSZH) projektigazgatóságának vezetője kiemelte: színvonalas körülményeket tudnak biztosítani a rászorulóknak, ez méltó arra, hogy a közigazgatás közszolgáltató jellegéről beszélhessenek.

A fejlesztés a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) keretében valósult meg, a csaknem négymilliárd forintos országos program részeként. Az Új Széchenyi Terv keretében 18 megyeszékhelyen korszerűsítik a megyei rehabilitációs szakigazgatási szerv épületeit és felszereléseit. A programot 3,99 milliárd forinttal támogatja az Európai Unió. A beruházások értéke helyszínenként 40 millió és 390 millió forint között változik.

Nógrád megyében 2012 nyarától csaknem 12 ezer komplex és egyéb jogcímű vizsgálatot végeztek el, mintegy 8 ezer határozatot és bizonyítványt adtak ki. A megyében 1060-an részesülnek rehabilitációs ellátásban, és az érintettek több mint fele folytat rendszeres keresőtevékenységet.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.