Vodkavezeték
Vezetéken csempésztek alkoholt Kazahsztánból Kirgizisztánba
Leleményes alkoholcsempészek egy közép-ázsiai határfolyóban lefektetett tömlő segítségével "exportáltak" vodkát Kazahsztánból Kirgizisztánba. Keresik a trükkös tetteseket.
2013.08.18 17:50MTI
A 20 centiméteres tömlőt rutinellenőrzés során fedezték fel vámosok - közölték a hatóságok az észak-kirgizisztáni Tokmok városban. A fél kilométeres gumislagot sínhez rögzítették a Csu határfolyó fenekén. A hatóságok szerint több ezer liter tiszta szeszt, főleg vodkát csempészhettek ily módon Kirgizisztánba.
A tetteseket egyelőre keresik.
Kazahsztán az egyik legnagyobb közép-ázsiai gabonatermelő, ahol sokkal olcsóbb a vodka, mint a szomszédos országokban, ráadásul legális úton magas vámot kellene fizetni utána.
A kirgiz határőrök nemrégiben felfedeztek egy olyan vezetéket is, amelyen üzemanyagot csempésztek ki az olajtermelő Kazahsztánból.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:04 Gál Péter: tavaly 1,7 millió hektoliter bort fogyasztottak Magyarországon
- 8:03 KSH: a bruttó átlagkereset 708.300 forint volt,
- 6:02 MVM: júliustól kizárólag elektronikus energiaszámlát kapnak a nem lakossági ügyfelek
- 20:59 Olasz bíróság: a migránsokat szállító civil hajóknak saját országukban kell kikötni
- 18:58 Számlagyárat lepleztek le a Budapesti Nagybani Piacon
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06