Tűzoltók fogták be az elkóborolt hüllőt
Óriáskígyót talált a kirándulás közben
A tűzoltóság emberei azt hitték, hogy a kerékpáros túrára induló telefonáló egy mérgező kígyót talált, de végül "csak" egy óriáskígyót fogtak be az egyik kedvelt németországi erdei út mellett.
2012.06.20 15:29ma.huAmikor Anita Boller felhívta a németországi segélyhívó központot, a tűzoltók az elmondása alapján azt hitték, egy halálosan mérgező kígyóval találta magát szemtől szemben az inningeni erdőben. A speciális egység hőérzékelő szenzorokkal felszerelve vonult ki a helyszínre, ahol végül megkönnyebbülten állapították meg, hogy csak egy hét méteres óriáskígyó okozott riadalmat - marása tehát nem lett volna halálos, bár kevésbé megnyugtató a tudat, hogy ő inkább szorítás révén öli meg áldozatait.
A szakemberek szóvivője elmondta, hogy eleinte szkeptikusan hallgatták a kerékpárral kiránduló nő hívását, de végül amikor azt kezdte bizonygatni, hogy egy fa ágáról lóg lefelé a hüllő, úgy döntöttek, mégis kivonulnak. A befogott állatot most az augsburgi hüllőházba vitték, vélhetően egy magánember ereszthette szabadon.
"Az emberek megvásárolják a fiatal boákat, aztán amikor túl nagyra nőnek és nehéz ellátni őket, egyszerűen csak elengedik" - magyarázta a tűzoltók képviselője.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


