Labdarúgó NB I
Kikapott Felcsúton a Diósgyőr
A Puskás Akadémia hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Diósgyőr együttesét a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójának szombati játéknapján.
2014.11.29 20:20MTI
freedigitalphotos.net/tungphoto
OTP Bank Liga, 16. forduló:
Puskás Akadémia FC – Diósgyőri VTK 1-0 (1-0)
Felcsút, 1661 néző, v.: Solymosi
gólszerző: Gohér (45.) sárga lap: Szélesi (15.), Szakály D. (89.), illetve Bacsa (95.)
Puskás Akadémia: Danilovic - Margitics, Kelic, Vaszicsku, Tar, Gohér - Szélesi, Polonkai, Szakály D. (Sallai R. 90.) – Lencse (Harsányi 88.), Tischler (Lorentz 94.)
Diósgyőr: Antal - Okuka, Szalai V., Kádár, Husic – Marjanovic, Egerszegi (Barczi 80.), Elek, Gosztonyi (Bognár 73.) – Takács T. (Bacsa 73.), Griffiths
A vendégszektort zsúfolásig megtöltő diósgyőri drukkerek elégedetten vehették tudomásul, hogy csapatuk már a találkozó első percétől kezdeményezőbben lép fel, sokkal többet birtokolja a labdát és helyzeteket alakít ki.
A nagy mezőnyfölény azonban nem eredményezett gólt, ahhoz a Puskás Akadémia sokkal közelebb állt, ugyanis a 10. percben Lencse László a gólvonaltól fél méterre - senkitől sem zavarva – rúgott lyukat.
A folytatásban is nagyon agresszíven játszott a Diósgyőr, Griffiths révén kapufáig is eljutott, majd nem sokkal később Lencse újabb ziccert hibázott. Hogy a felek nem gól nélküli döntetlennel vonultak a szünetre, arról az egykori diósgyőri játékos, Gohér Gergő gondoskodott, aki egy trükkös szabadrúgást követően lőtt a kapuba.
A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott: a vendég együttes elkeseredetten küzdött az egyenlítésért, miközben a Puskás Akadémia veszélyes lehetőségeket alakított ki kontrái végén.
A meccs vége felé a Diósgyőr edzője cserékkel próbálta frissíteni csapatát, de ők sem tudtak lendületet adni csapatuknak, amely így egygólos vereséget szenvedett Felcsúton.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:57 Magyar Péter: hét százalék is lehet a költségvetési hiány
- 18:55 Villámcsapás végzett Baja ikonikus gólyapárjával
- 16:50 Újabb fiókát dobott ki a gólyamama a fészekből Biharkeresztesen
- 14:49 BKK: új buszsáv épül a Róbert Károly körúti felüljárón és az Egér úton
- 12:48 Kormányszóvivő: meghosszabbítják a babaváró hitel visszafizetési moratóriumát
- 10:47 Tagadta bűnösségét a Morrison's-nál történt emberölés vádlottja a bíróságon
- 8:45 Felmentették Szász János filmrendezőt a sziámi ikrek kapcsán emelt vádak alól
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


