Vb-selejtező
A bolgároknak sem kegyelmezett a FIFA
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) a magyarhoz hasonlóan a bolgárok fellebbezését is elutasította, így a válogatottnak szintén zárt kapuk miatt kell lejátszania következő selejtezőjét.
2013.02.05 13:40MTIA FIFA azért büntette meg a bolgár szövetséget, mert október 12-én, a Dánia elleni mérkőzésén a drukkerek két petárdát dobtak a játéktérre, valamint a csereként beállt színes bőrű Patrick Mtiligiát minden labdaérintésénél hangosan fütyülték.
A bolgár szövetség 35 ezer svájci frankot is köteles fizetni. A bolgár válogatott következő hazai mérkőzését március 22-én a máltaiak ellen játssza, a gárda jelenleg a második helyen áll a B csoportban. A magyaroknak ugyanezen a napon a Románia elleni selejtezőmérkőzést kell nézők nélkül megrendezniük.
A FIFA továbbá 40 ezer svájci frankos bírságot rótt ki az MLSZ-re, mivel az augusztusi Magyarország-Izrael barátságos mérkőzésen a hazai szurkolók egy csoportja antiszemita rigmusokat kiabált és sértő jelképeket mutatott fel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06