Real vagy Manchester United?
100 milliós őrület, Kolumbusz és Madrid-Manchester háború Cristiano Ronaldoért
Sokan - nem véletlenül - a világ legjobb játékosának tartják Cristiano Ronaldot. Egy viszont az előbbi szubjektív véleménynél is biztosabb: jelenleg nincs olyan labdarúgó a Földkerekségen, akivel többet foglalkozna a világ sajtója, mint a luzitán zsenivel.
2008.06.03 07:21ma.hu, Madrid
A válogatott most a legfontosabb
Hiába jelentette ki kerek-perec a Manchester United két mindenható ura, Sir Alex Ferguson és David Gill, hogy Cristiano Ronaldo nem eladó, a Real Madridot aligha érdekli, mit (és főleg kit) akar az MU.
Pedig a spanyol klub elnökét, Ramón Calderónt már a moszkvai BL-döntő alatt "el a kezekkel Ronaldotól" felkiáltással várta Gill igazgató, a hispán együttes mégsem tágít. És ha egyszer a Real igazán bedobja magát, akkor nemcsak a pénz az, amivel meggyőzheti a világklasszis támadót.
A Marca című sportnapilap például napi rendszerességgel tudósít arról, éppen ki jelentette ki 100%-osan, hogy CéRonaldo Madridban folytatja. Megszólalt már anyuka, keresztapa, volt edző, szinte csak a futballista kiskutyája nem nyilatkozott a lapban, hogy a gazdi spanyol földön fogja ezentúl sétáltatni.
Csupán az illetékes nem nyilatkozik az ügyben, bár a spanyolok ezt is tagadják, mondván, Ronaldo legfőbb vágya a királyi gárda mezébe öltözni. A lelki hadviselés mellett persze a pénznek sincs éppenséggel elhanyagolható szerepe.
Calderón hajlandó akár 100 millió eurót is megadni a portugálért; ne feledjük, a Manchester anno csak 3 millió eurót fizetett a Sporting Lisszabonnak érte.
Továbbra is Vörös ördög?
Nem mellesleg - így a megértő és jó szándékú hispánok - Cristiano Ronaldonak új kihívásokra van szüksége.
Motiváltsága ugyanis a bajnoki címek és a Bajnokok Ligája trófea elnyerés után megkérdőjelezhető - érdekes, a Madrid épp a nagy rivális Barcelona legfőbb sztárjának, Ronaldinhonak a példájára hivatkozik: a brazil csillag agyonnyerte magát pályafutása során, motiváltsága pedig a béka segge alatt található.
Közben a britek egyre nehezebben viselik a Real szerintük agresszív üzletpolitikáját. Franco diktátorhoz, illetve Kolumbusz világleigázó terveihez hasonlítják a 31-szeres spanyol bajnok kampányát CéRonaldoért. Persze nagy kérdés, meddig áll ellen az MU a támadásoknak.
Ne feledjük, egyszer már határozottan cáfolta egy világklasszisának Madridba való távozását a gárda - egy bizonyos David Beckham nevű labdarúgó aztán mégis Spanyolországban kötött ki - mégha a két játékos helyzete össze sem hasonlítható.
Ugyanakkor az is igaz, dőreség lenne elherdálni a világ legjobbjának tartott Ronaldot. Hogy van-e az a pénz, amiért megérné? Az még kérdéses. Mindenesetre a Real elviekben szünetet tart a Ronaldoért folytatott harcban, és állítása szerint a játékos döntésére vár.
Azért ne nagyon legyen kétségünk afelől, Mijatovicsék az Európa-bajnokság alatt is mindent megtesznek majd a portugál szuperzseni leigazolásáért.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


